Capgemini szuka pracowników

Do końca tego roku blisko 100 osób ma znaleźć pracę we wrocławskim centrum Capgemini. Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści z dziedziny IT ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Capgemini szuka pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 cze 2014 20:13


Capgemini Software Solutions Center działa we Wrocławiu od 10 lat. Jako centrum rozwoju oprogramowania i usług informatycznych firmy Capgemini, specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT.

Jak powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor Capgemini Software Solutions Center Piotr Poprawski, obecnie zespół wrocławskiego oddziału tworzy blisko 600 specjalistów, którzy realizują 80 projektów biznesowych dla 30 klientów z całego świata. "Od początku tego roku zatrudniliśmy już ponad 100 osób. W ciągu nadchodzących sześciu miesięcy stworzymy kolejnych 100 miejsc pracy" - dodał.

W związku z rozwojem centrum we Wrocławiu, Capgemini Polska prowadzi rekrutację specjalistów z obszaru IT.

Dominika Jadach - Łaguna z Capgemini Software Solutions Center wyjaśniła, że poszukiwani są zarówno specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, jak i studenci oraz absolwenci kierunków informatycznych. "Aktualnie zależy nam przede wszystkim na zatrudnieniu inżynierów oprogramowania, ekspertów biegłych w procesach z obszaru Business Intelligence, inżynierów wsparcia aplikacji oraz testerów" - wskazała.

Czytaj też: Firmy IT mogą liczyć na tysiące młodych specjalistów

Rozwój wrocławskiego oddziału firmy ma związek m.in. z otwarciem Centrum Testowego działającego w ramach wrocławskiego Capgemini Software Solutions Center. Powstało ono w oparciu o istniejący już zespół pracowników z wrocławskiej jednostki oraz firmy Sogeti, należącej do grupy Capgemini. Centrum Testowe oferuje rozwiązania z zakresu testowania oprogramowania, takie jak automatyzacja testów czy testowanie mobilne.

Wrocławskie centrum Software Solutions Center jest jednym z 5 oddziałów Capgemini Polska, poza Warszawą, Krakowem, Katowicami i Opolem. Firma zatrudnia już 5,8 tys. osób. "Zakładamy, że z końcem tego roku osiągniemy próg 6000 specjalistów" - twierdz Poprawski.

Capgemini jest dostawcą usług konsultingowych, technologii informatycznych i outsourcingu. Zatrudnia ponad 130 tys. pracowników w ponad 40 krajach. Capgemini w Polsce zajmuje się projektami transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie infrastruktury IT oraz rozwój oprogramowania na indywidualne potrzeby biznesu.

Wrocławski oddział firmy specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu usług informatycznych dla firm z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów, takich jak m.in. Daimler, BMW, Volkswagen, Audi, Lufthansa czy niemiecki kanał telewizyjny ZDF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.