PARTNERZY PORTALU

Capgemini otwiera oddział w Lublinie. Trwa rekrutacja

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 sty 2019 14:43

Capgemini tym razem postawiło na Lublin. Rekrutacja już trwa - firma chce zatrudnić ponad 100 osób.

Capgemini otwiera oddział w Lublinie. Trwa rekrutacja
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W Lublinie Capgemini otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services.
  • Firma ma w planach zatrudnienie ponad 100 osób.
  • Poszukiwane są osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również specjaliści z doświadczeniem w obszarze IT, a w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami

- Lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.

Obecnie na pięciu wydziałach informatycznych lubelskich uczelni kształci się niemal 5,5 tysięcy studentów, a ich mury opuszcza rocznie ponad 900 absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Do tego dochodzi prawie 6,5 tysiąca studentów zagranicznych z ponad 90 krajów świata, którzy posługują się swoim językiem ojczystym.

- Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim - mówi Dominika Kowalska, vice president, head of Eastern Europe Managed Service.

- Rekrutacja już trwa, obecnie mamy w planie zatrudnienie ponad 100 osób, a pierwsze osoby rozpoczną pracę już w połowie lutego. Do naszego zespołu szukamy ludzi otwartych, komunikatywnych i zaangażowanych, którym zapewnimy szkolenia wprowadzające, w tym także technologiczne, oraz możliwość dalszego rozwoju w ramach naszej organizacji - dodaje.

W Lublinie Capgemini otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services. Oddziały tego typu znajdują się już w Krakowie, Katowicach i Opolu. Pracuje tam łącznie ponad 2300 specjalistów, świadczących usługi w 20 językach dla klientów z całego świata.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Capgemini otwiera oddział w Lublinie. Trwa rekrutacja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA