PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bydgoskie kuratorium otworzyło bank ofert pracy dla nauczycieli

  • Autor: PAP/JS
  • 17 mar 2017 14:15

Bank ofert pracy dla nauczycieli w formie elektronicznej uruchomiło Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Bydgoskie kuratorium otworzyło bank ofert pracy dla nauczycieli
Kuratorzy mają obowiązek stworzenia banków ofert pracy dla nauczycieli do 1 kwietnia (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Kuratorzy mają obowiązek stworzenia banków ofert pracy dla nauczycieli do 1 kwietnia.

• Na stronie internetowej bydgoskiego kuratorium umieszczono zakładkę, prowadzącą do przeglądarki z informacjami o wolnych stanowiskach w szkołach województwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W wyszukiwarce można znaleźć stanowiska według różnych kryteriów, jak np. powiat, gmina, typ placówki, przedmioty nauczania, wymiar zatrudnienia.

"Na naszej stronie internetowej umieściliśmy moduł oferty pracy dla nauczycieli. To narzędzie oddajemy do dyspozycji dyrektorów, ale także nauczycieli. Dyrektor w opisie zamieszcza, jakiego nauczyciela poszykuje, może też zażyczyć sobie zgłaszania się w określonym terminie, a gdy oferty w tym czasie nie wpłyną, może zatrudnić, kogo uzna za stosowne" - powiedział na konferencji prasowej kurator Marek Gralik.

Zgodnie przepisami wprowadzającymi ustawę Prawo oświatowe z 11 stycznia 2017 r. dyrektorzy szkół prowadzonych przez samorządy terytorialne do 31 sierpnia 2023 r. są zobowiązani informować kuratorów o wolnych miejscach dla nauczycieli. Jednocześnie przepisy wskazują, że do 31 stycznia 2020 r. pierwszeństwo zatrudnienia mają nauczyciele przeniesieni w stan spoczynku i nauczyciele, z którymi rozwiązano stosunek pracy z powodów organizacyjnych szkoły.

W wyszukiwarce wolnych stanowisk można wybierać według różnych kryteriów, jak np. powiat, gmina, typ placówki, przedmioty nauczania, wymiar zatrudnienia.

"Każdy dyrektor szkoły ma wejście do systemu PIKO, który jest panelem informacyjnym naszego kuratorium. Dyrektorzy z panelem są bardzo dobrze zapoznani, bo w ten sposób komunikujemy się z nimi na co dzień, mają swoje loginy i hasła. Znajdą tu procedury zamieszczania ofert i będą zamieszczali informacje o wolnych stanowiskach" - podkreślił Gralik.

Kurator zaznaczył, że w zasadzie bank ofert pracy jest przewidziany dla nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego, ale mogą z niego korzystać również poszukujący pracy z innych regionów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bydgoskie kuratorium otworzyło bank ofert pracy dla nauczycieli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA