Busy rekrutacyjne, czyli jak agencje zachęcają osoby bierne zawodowo do pracy

• Busy rekrutacyjne to sposób rekruterów na dotarcie do osób biernych zawodowo.
• Tego rodzaju rekrutację przeprowadzają m.in. Polski HR, Work Express, Akcja Job i Promedica24.
• Dzięki mobilnym biurom rekrutacyjnym zacieśnia się współpraca sektora publicznego z prywatnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Busy rekrutacyjne, czyli jak agencje zachęcają osoby bierne zawodowo do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

28 sty 2016 13:56


Z danych GUS wynika, że blisko 6 mln Polaków w wieku produkcyjnym nie pracuje. Jak jednak pokazują analizy Work Service, wśród nich jest grupa 1,95 mln osób, która jest kapitałem do realnego wykorzystania na rynku pracy.

– To ludzie po 25. roku życia wciąż uczący się, osoby zajmujące się gospodarstwem domowym na pełen etat lub zniechęceni poszukiwaniem pracy – mówi Tomasz Hanczarek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Work Service.

To właśnie do nich próbują dotrzeć firmy za pomocą rekrutacyjnych busów. Z różnych powodów ludzie nie mogą dojechać do oddziałów agencji rekrutacyjnych, urzędów pracy czy śledzić oferty pracy w internecie. To właśnie dla nich są busy i ich dzielne rekrutacyjne załogi.

– Nie jest do końca tak, że pracowników na rynku pracy nie ma. Uważamy, że trzeba wyjść im naprzeciw. Wystarczy tylko do nich dotrzeć – mówi Hanna Listek, dyrektor zarządzająca spółką Polski HR.

Rekrutacyjne busy

Busem rekrutacyjnym (Workbusem) jeździ np. spółka Work Express. Nie jest to jedyna agencja zatrudnienia, która zdecydowała się na mobilne biuro rekrutacyjne. Tego typu działania prowadzi także Akcja Job, Polski HR czy Promedica24.

Ta ostatnia poszukuje osób, które zdecydują się na podjęcie legalnej pracy w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech lub w Wielkiej Brytanii.

Bus rekrutacyjny Promedica Care Bus rekrutacyjny Promedica Care

– Busy zwiększają naszą rozpoznawalność i pozwalają dotrzeć do potencjalnych kandydatów, których być może, korzystając z innych form i kanałów rekrutacji, pominęlibyśmy. Docierając z naszą ofertą do małych miejscowości, aktywizujemy tam zawodowo osoby, które wcześniej nawet nie myślały o pracy albo z różnych powodów miały problem z jej podjęciem – mówi Maria Korzeniewska-Jeleń, dyrektor ds. rekrutacji w Promedica24. – Poza tym dzisiaj o dobrego kandydata do współpracy wcale nie jest łatwo, więc musimy robić coś, czego albo nie robi nikt inny, albo coś, co nas wyróżnia – dodaje.

Work Express natomiast kładzie duży nacisk na zagraniczne oferty głównie z sektora budowlanego czy opieki nad osobami starszymi – z Francji, Belgii i Niemiec. Natomiast w Polsce oferuje pracę przede wszystkim w branży produkcyjnej, magazynowej oraz usługowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

italents.pl 2016-01-29 20:40:22

Świetnie poruszony problem aktywizacji osób bezrobotnych. Bardzo dobry pomysł, ciekawe z jakim skutkiem udaje się rekrutować poszukiwanych w ten sposób pracowników.