PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bukmacherzy liczą na skuteczność ustawy hazardowej. Obiecują dużo nowych miejsc pracy

• W branży bukmacherskiej w Polsce pracuje około 3,5 tys. ludzi.

• W wypowiedzi dla portalu PulsHR.pl Marta Kostka, prezes Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich, zaznaczała, że trwa rozwój tego sektora i można liczyć na zwiększenie zatrudnienia.

• Zwłaszcza wobec ogromnej szarej strefy, z którą ma się uporać nowa ustawa hazardowa wchodząca w życie 1 kwietnia br.

Bukmacherzy liczą na skuteczność ustawy hazardowej. Obiecują dużo nowych miejsc pracy
W Polsce hazard działa w szarej strefie. Państwo nie czerpie z niego zysków, a niejasności legislacyjne tylko pogłębiają problemy. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

Jaki jest stan zatrudnienia w branży bukmacherskiej i czy może pani powiedzieć, że istnieje zapotrzebowanie na większą liczbę pracowników?

Marta Kostka, prezes Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB): – Z naszych szacunków wynika, że w całej branży w Polsce zatrudnienie znajduje kilka tysięcy osób – dokładniej około 3,5 tys. Oczywiście, wiele firm działa na naszym zapleczu. U takich podwykonawców pracuje bardzo dużo ludzi. Współpracujemy m.in. z dostawcami rozwiązań IT czy producentami materiałów marketingowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Branża zakładów wzajemnych jest aktualnie w trakcie dynamicznego wzrostu. Stale rozbudowywana jest oferta. Rośnie udział zakładów przyjmowanych za pośrednictwem internetu – stron www i aplikacji mobilnych. Firmy bukmacherskie inwestują zatem w nowoczesne rozwiązania i technologie, związane chociażby z płatnościami online.

To wszystko przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników. Profesjonalizacja sektora powoduje, że firmy poszukują ekspertów od nowych technologii, rozwiązań mobilnych, programistów czy pracowników marketingu.

Za chwilę wchodzi nowa ustawa hazardowa. Co prawda ona nie dotyczy was bezpośrednio, ale chyba to też będzie kolejny bodziec dla rozwoju rynku.

Cały sektor oczekuje na wejście w życie nowego prawa. Daje ono wreszcie szansę na ograniczenie olbrzymiej szarej strefy, która sięga nawet 90 proc. W związku z tym liczymy, że nowa ustawa znacząco przyczyni się do wyrównania skrajnie niekorzystnego otoczenia rynkowego dla firm działających w Polsce legalnie. Jeżeli nowe przepisy – zgodnie z intencją prawodawcy – będą efektywnie blokować nielegalnych operatorów, to wówczas uczciwe firmy będą mogły bardzo szybko się rozwijać.

Branża bukmacherska jest aktualnie pełna patologicznych zjawisk, które wynikają z niestosowania się nieuczciwych firm do prawa. Jeżeli zaś organy państwowe będą w pełni zdeterminowane do wdrożenia i przestrzegania  skutecznych narzędzi – takich jak blokowanie stron www i płatności na rzecz nielegalnych operatorów – to licencjonowane podmioty będą mogły wreszcie rozwijać się wprost proporcjonalnie do dynamiki notowanej przez cały rynek. To z pewnością oznaczałoby wzrost zapotrzebowania na wielu nowych specjalistów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bukmacherzy liczą na skuteczność ustawy hazardowej. Obiecują dużo nowych miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA