PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Branża w tarapatach. Handlowców jak na lekarstwo, a oczekiwania płacowe coraz wyższe

  • jk
  • 7 wrz 2022 20:00

Branża TSL (transport, spedycja, logistyka) mierzy się z trudnościami w pozyskaniu pracowników do działów handlowych. Ilość wakatów do obsadzenia jest spora, a liczba dostępnych na rynku kandydatów otwartych na zmiany zawodowe mocno ograniczona. Sprawne pozyskiwanie pracowników dodatkowo utrudniają oczekiwania finansowe kandydatów przewyższające oferty pracodawców, często brak home office oraz pojawiające się kontroferty.

Branża w tarapatach. Handlowców jak na lekarstwo, a oczekiwania płacowe coraz wyższe
Sektor transportu, spedycji i logistyki od zawsze charakteryzował się licznymi rekrutacjami do działów handlowych (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Pracodawcy w całej Polsce odnotowują spore zapotrzebowanie na osoby, które będą odpowiedzialne za pozyskiwanie klientów i sprzedaż praktycznie każdej usługi logistycznej.
  • Niestety rynek pracy w branży logistycznej jest trudny z uwagi na mocno ograniczoną liczbę kandydatów, jak również to, że pracownicy działów handlowych nie są otwarci na zmiany zawodowe.
  • Inną kwestią są oczekiwania finansowe kandydatów, które bardzo często przewyższają poziomy wynagrodzeń oferowanych przez firmy logistyczne.

Sektor transportu, spedycji i logistyki (TSL) od zawsze charakteryzował się licznymi rekrutacjami do działów handlowych, jednak tych w ostatnich miesiącach jest nadzwyczaj dużo. Pracodawcy w całej Polsce odnotowują spore zapotrzebowanie na osoby, które będą odpowiedzialne za pozyskiwanie klientów i sprzedaż praktycznie każdej usługi logistycznej.

– Organizacje są otwarte na zatrudnienie handlowców zarówno z rocznym albo dwuletnim doświadczeniem zawodowym, jak i bardziej doświadczonych osób, odpowiedzialnych między innymi za rozwój organizacji na rynkach zagranicznych – mówi Marika Stasinowska, executive manager HRK Procurement and Logistics.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dlaczego młodzi nie garną się do pracy w logistyce? Są dwie przyczyny

Zdaniem przedstawicielki HRK tak duże zapotrzebowanie na pracowników, którzy będą odpowiadać za kwestie dotyczące sprzedaży usług, wynika przede wszystkim z tego, że w czasach dynamicznie zmieniającego się rynku i niepewnej sytuacji gospodarczej firmy chcą posiadać w swoich strukturach skutecznych handlowców, którzy poradzą sobie z ciągłymi wyzwaniami związanymi z branżą logistyczną.

Pensje oferowane handlowcom w logistyce są poniżej oczekiwań kandydatów do pracy

Niestety rynek pracy w branży logistycznej jest trudny z uwagi na mocno ograniczoną liczbę kandydatów, jak również to, że pracownicy działów handlowych nie są otwarci na zmiany zawodowe, między innymi ze względu na aktualną sytuację gospodarczą i ekonomiczną. Inną kwestią są oczekiwania finansowe kandydatów, które bardzo często przewyższają poziomy wynagrodzeń, jakie oferują firmy logistyczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Branża w tarapatach. Handlowców jak na lekarstwo, a oczekiwania płacowe coraz wyższe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pracownik 2022-09-08 14:01:27

    Za chwile to nikt nie bedzie chciał pracować nigdzie bo takie piekne sa warunki i płace za prace pracodawcy też czesto nie mają skąd brać pieniedzy bo też ich zarobek jest na granicy opłacalności taki swiat tworzymy jedno wielkie nie porozumienie .

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA