Branża medyczna i farmaceutyczna: People rekrutuje pracowników

• Sektor farmaceutyczny i medyczny poszukuje specjalistów.
• People uruchomiło nowy dział Pharma&Medical devices do rekrutacji pracowników w sektorze medycznym i farmaceutycznym oraz life science.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża medyczna i farmaceutyczna: People rekrutuje pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

26 sie 2016 13:17


Firma People, specjalizująca się w doradztwie personalnym oraz rekrutacji kadry specjalistycznej i menedżerskiej, rozwija działalność na rynku farmaceutycznym i urządzeń medycznych. W związku z tym uruchomia dział Pharma&Medical Devices. Jest on odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, głównie w sektorze medycznym i farmaceutycznym oraz life science (wykorzystanie najnowszych osiągnięć badawczych na żywych organizmach w procesach technologicznych).

Dział Pharma&Medical Devices koncentruje się na rekrutacji specjalistów i menedżerów głównie na stanowiska związane ze sprzedażą, marketingiem, R&D (badania i rozwój), market access (czyli zapewnienie dostępu do produktów dla pacjentów i konsumentów), kontrolą jakości, w tym rejestracją i bezpieczeństwem leków.

Decyzja o uruchomieniu działu dedykowanego Pharma&Medical Devices jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne zarówno polskich jak i międzynarodowych pracodawców, firm farmaceutycznych, biotechnologicznych oraz firm zajmujących się m.in. produkcją leków generycznych, dystrybucją sprzętu medycznego, leków, suplementów diety oraz wykonujących badania kliniczne i przedkliniczne.

Czytaj też: Lekarz i farmaceuta znikną z reklam?

Za rekrutację w segmencie pharma odpowiada Magdalena Milewska, Pharma&Medical Devices Recruitment Manager, menedżerka odpowiedzialna także za rozwój firmy doradztwa personalnego People.

- Szeroko pojęty segment pharma to szybko rozwijający się obszar gospodarki, który potrzebuje pracowników o wielu specjalizacjach. Duży wpływ na tę sytuację ma rosnąca pozycja przemysłu farmaceutycznego, ściśle powiązana z rozwojem nowych technologii m.in. w naukach takich jak: biotechnologia, biologia czy genetyka. Polskie firmy mają coraz większe możliwości finansowania projektów m.in. ze środków NCBiR. Wszystkie te czynniki mają przełożenie na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów i powstawanie nowych, często nieznanych wcześniej stanowisk – mówi Lucyna Pleśniar, prezes People.

- W odpowiedzi na zgłaszane przez naszych klientów zapotrzebowanie postanowiliśmy uruchomić nowy dział. Praca w obszarze pharma&medical devices to niezwykle rozwojowa dziedzina dla potencjalnych kandydatów, oferuje jasno sprecyzowaną ścieżkę kariery, dobre wynagrodzenia i dodatkowe benefity. Jest to także segment, który potrzebuje pracowników o bardzo szerokim profilu wykształcenia. Nie tylko po kierunkach związanych np. z farmacją, promocją zdrowia, biotechnologią, biomedycyną, ale także z zarządzaniem, prawem, sprzedażą czy marketingiem – mówi Magdalena Milewska, Pharma&Medical Devices Recruitment Manager w People.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.