Branża IT zatrudnia w Polsce ponad 100 tys. pracowników. Na tym nie koniec

Branża IT w Polsce rozwija się bardzo szybko i przyciąga uwagę zagranicznych inwestorów. Wzrasta nie tylko sprzedaż oprogramowania, ale również liczba specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża IT zatrudnia w Polsce ponad 100 tys. pracowników. Na tym nie koniec

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

7 wrz 2015 10:02


Sprzęt komputerowy, oprogramowanie i usługi informatyczne to trzy główne segmenty sektora IT w Polsce. Łączna wartość z ich przychodów liczona jest w dziesiątkach miliardów złotych. Wzrost rynku IT w kraju wynika m.in. z napływu inwestycji zagranicznych, dostępności pomocy publicznej i nowych kierunków rozwoju sektora. Niebagatelny wpływ na zwiększenie wartości sektora IT w Polsce mają wydatki na administrację i sektor publiczny, ale również stale powiększający się eksport.

Polscy specjaliści

Wysoko wykwalifikowani specjaliści IT są czynnikiem przyciągającym do Polski międzynarodowe firmy.

– Polska jest krajem wyróżniającym się jeśli chodzi o innowacje. Zatrudniamy ponad 1300 pracowników i współpracowników – świetnie wykwalifikowanych specjalistów –  mówi Mirosław Janik, prezes polskiego oddziału firmy Wincor Nixdorf. Obecny poziom zatrudnienia w branży IT w Polsce wynosi ponad 100 tys. pracowników i ciągle rośnie.

Pomaga także dofinansowanie projektów ze środków unijnych. – Na przykład nasza firma otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na projekt innowacyjnego oprogramowania służącego do optymalizacji procesu zarządzania przedsiębiorstwem – podsumowuje Janik.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.