PARTNERZY PORTALU

Branża IT w Bydgoszczy rośnie w siłę – Atos stworzy kolejne miejsca pracy

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 24 lut 2019 10:39

W ostatnich latach sektor nowoczesnych usług dla biznesu odnotowuje w Bydgoszczy spektakularny rozwój. W krótkim czasie powstało tu kilkadziesiąt centrów usług BPO, SSC, IT i R&D. W tym sektorze zatrudnionych jest ponad 10 tysięcy specjalistów. Swój dalszy rozwój związany z utworzeniem w mieście kilkuset miejsc pracy zapowiedziała dzisiaj firma Atos, która wybrała Bydgoszcz na swoją siedzibę główną.

Branża IT w Bydgoszczy rośnie w siłę – Atos stworzy kolejne miejsca pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Ubiegłoroczny raport Związku Liderów Sektor Usług Biznesowych (ABSL) jednoznacznie wskazał, że w Bydgoszczy udział usług IT w strukturze centrów BPO, SSC, IT  i R&D jest największy w porównaniu z innymi ośrodkami w Polsce.
  • Lokalna specjalizacja w świadczeniu usług teleinformatycznych wypracowana została dzięki inwestującym w Bydgoszczy firmom z tej branży. 
  • Jedna z nich zatrudni 550 nowych pracowników.

Firma Atos - największy pracodawca w mieście w tym sektorze, zatrudnia w Bydgoszczy ponad 3,5 tysiąca specjalistów.  W związku z rozwojem firmy podjęto decyzję o ulokowaniu w mieście głównej siedziby. Przedstawiciele tego informatycznego giganta zapowiedzieli, że w związku z tym zatrudnią dodatkowo 550 nowych pracowników.

- Bardzo się cieszę, że firma Atos , która jest liderem w branży teleinformatycznej  tak perspektywicznie spogląda na nasze miasto - podkreślił  na konferencji  prezydent Rafał Bruski. - Dzięki temu w Bydgoszczy pracują najwyższej klasy specjaliści, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym miastem, w którym dynamicznie rozwija się sektor usług IT. Warto również dodać, że rozmawiamy o bardzo dobrze płatnej pracy, inspirującej pracowników do dalszego rozwoju.

Do pojawiania się na bydgoskim rynku nowych podmiotów z sektora usług dla biznesu (BSS) oraz rozszerzania działalności tych już istniejących przyczyniają się takie atuty miasta, jak odpowiednie kompetencje i dostępność lokalnej kadry, dogodne położenie komunikacyjne, atrakcyjna propozycja inwestycyjna oraz pożądany przez przedsiębiorców i pracowników „work-life balance”. Za swój wkład w rozwój rynku nowoczesnych usług dla biznesu Bydgoszcz już dwukrotnie (w 2016 i 2019 roku) została nagrodzona w plebiscycie Biznes Polska w kategorii „Emerging City of the Year”.

Czytaj też: Pomorskie wspiera firmy zatrudniające imigrantów

W następstwie rozwoju sektora BSS w Bydgoszczy dynamicznie wzrasta też ilość dostępnej powierzchni biurowej, która sięga już niemal 100 000 mkw  W realizacji i najbliższych planach deweloperów pozostaje zaś kolejne 85 000 mkw. Duża część zasobów biurowych w mieście znajduje się w nowoczesnych budynkach w pobliżu centrum miasta, oddanych do użytku w ciągu ostatnich 3 lat. Pozostaje to nie bez znaczenia np. przy procesach rekrutacji pracowników w branży IT, stawiającej na coraz wyższy komfort pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża IT w Bydgoszczy rośnie w siłę – Atos stworzy kolejne miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA