Branża IT, praca: W tych zawodach bez problemu znajdziesz pracę i dostaniesz dobre wynagrodzenie

• Rynek branży IT wykazuje duże zapotrzebowanie na takie stanowiska, jak m.in.: inżynierowie wirtualnej rzeczywistości, architekci internetu rzeczy, czy specjaliści ds. cyberzagrożeń.
• Czym zajmują się specjaliści piastujący „najgorętsze” stanowiska w branży IT?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża IT, praca: W tych zawodach bez problemu znajdziesz pracę i dostaniesz dobre wynagrodzenie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 maj 2016 14:24


- Rynek branży IT wykazuje duże zapotrzebowanie na stanowiska, których nazwy jeszcze przed rokiem czy dwoma laty nie mówiły absolutnie nic. Nie powinno to jednak być zaskoczeniem, zważywszy na tempo rozwoju sektora technologicznego, w którym potrzebne stanowiska tworzą się zanim jeszcze zostaną fachowo nazwane - informuje stowarzyszenie CompTIA, które podjęło się szczegółowych badań dotyczących zatrudnienia w branży IT.

IBM zatrudnia dyrektora od rozproszonych baz danych a Ford jest wśród przedsiębiorstw poszukujących inżynierów klastrów GPU. Określenia te mówią niewiele, jednak są to naprawdę istotne funkcje, często związane z dużą odpowiedzialnością. Czym zajmują się specjaliści piastujący „najgorętsze” stanowiska w branży IT?

Specjalista „uczenia maszynowego”

Potencjał kognitywnych, czyli „uczących” się oraz „zdolnych do samodzielnego działania” komputerów świetnie zobrazował projekt Watson autorstwa IBM. W teleturnieju „Jeopardy”, odpowiedniku polskiego „Va Banque” Watson, myślący dzięki algorytmom IBM, nie dał szans ludziom. To oczywiście jedynie zalążek możliwości drzemiących w tej technologii, ale systemy poznawcze mają na tyle znaczący udział w biznesplanie amerykańskiego giganta, że firma szuka specjalistów, którzy będą potrafili konstruować kognitywne systemy komputerowe.

Branża IT rozwija się w ogromnym tempie (fot.pixabay) Branża IT rozwija się w ogromnym tempie (fot.pixabay)

- Współpracująca z IBM firma SparkCognition wykorzystuje uczenie maszynowe, analitykę Big Data oraz inne kognitywne metody do skuteczniejszego rozpoznawania i zrozumienia cyberzagrożeń. WayBlazer wykorzystuje je do lepszego doboru ofert turystycznych a jedna z klinik zdrowotnych, współuczestnicząca w programie Watson, udostępnia lekarzom mobilną platformę sugerującą na podstawie wprowadzonych przez ekspertów medycznych opinii, najlepszy sposób postępowania w przypadku konkretnego schorzenia. Chcąc podsumować to zjawisko w prosty sposób: „uczymy maszyny czy urządzenia po to, by te wykorzystując wiedzę, w niedalekiej przyszłości uczyły nas” – informuje stowarzyszenie CompTIA.

Czytaj też: Praca w IT: Jak przyciągnąć informatyka?

IBM wspomaga uniwersytety w przygotowywaniu programów nauczania dla adeptów tej specjalności. To jeden z głównych efektów rynkowego zapotrzebowania to stanowisko.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.