Branża fitness rośnie w siłę. Pracownicy potrzebni od zaraz

Liczba osób zatrudnionych w branży fitness szybko rośnie. Polskie uczelnie wyższe prześcigają się w uruchamianiu kierunków studiów o specjalizacji trener personalny, a nowe sieci fitness klubów poszukują rzeszy pracowników: od trenerów po menedżerów klubów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża fitness rośnie w siłę. Pracownicy potrzebni od zaraz

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 paź 2014 11:12


Do niedawna hitem na wyższych uczelniach były studia finansów i zarządzania, teraz uczelnie na wyścigi uruchamiają kursy związane ze zdrowym stylem życia. Powód jest prosty: nowe kierunki studiów, w tym kursy przygotowujące do wykonywania zawodu trenera personalnego w klubach fitness, to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Czytaj też: Najbogatsi piłkarze i trenerzy. Jakie są ich zarobki?

Polacy są coraz bardziej świadomi korzyści, jakie daje aktywność fizyczna, zwracają uwagę na zdrowe odżywianie i coraz większy nacisk kładą na dobrą kondycję, atrakcyjny wygląd oraz wszystko to, co wiąże się ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Ta stylu życia zmiana decyduje o dynamicznym rozwoju rynku fitness i zawodów związanych z dbaniem o kondycję i zdrowie.

Czytaj też: Szkolenie młodzieży to dla klubów konieczność, a może być i biznes

Moda na bycie fit sprawia, że branża fitness jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Polska zaś znajduje się w czołówce krajów, gdzie najszybciej przybywa fitness klubów -  ich liczba szacowana jest przez Deloitte Europe na 2,4 tys. a przez  Międzynarodowe Stowarzyszenie Fitness  na 4  tys. Każdy klub zatrudnienia od kilku do kilkunastu osób, co oznacza, że w branży pracuje ponad 20 tys. osób.

Wysyp ofert pracy

Wraz z rozwojem rynku palące staje się zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel. Trend ten dostrzegają wyższe uczelnie. Obecnie wiele z nich uruchamia studia dzienne i podyplomowe na kierunku trener personalny i nie są to tylko szkoły wyspecjalizowane w kształceniu sportowym czy medycznym - wystarczy wymienić Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku czy Wyższą  Szkołę Bankową we Wrocławiu. W tym roku podyplomowe studia  na kierunku trener personalny uruchomiła ponadto AWF w Katowicach, dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe studia specjalizacyjne na AWF we Wrocławiu.

- Nie bez uwagi pozostają również kursy organizowane przez utytułowanych zawodników oraz trenerów różnych dyscyplin sportowych. Deregulacja zawodu instruktora wprowadziła dodatkowe zamieszanie na fitnesowym rynku pracy – zauważa Łukasz Gądek, dyrektor operacyjny sieci klubów CityFit.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.