PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Branża cyfrowa z otwartymi rękami przyjmie ukraińskich specjalistów IT

Branża cyfrowa z otwartymi ramionami przyjmie tak licznych na Ukrainie, utalentowanych specjalistów sektora ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne - red.), pragnących podjąć się pracy z dala od rosyjskiej inwazji - zadeklarował w piątek Michał Kanownik, prezes zarządu Związku Cyfrowa Polska.

  • Autor: PAP/JP
  • 25 lut 2022 13:18
Branża cyfrowa z otwartymi rękami przyjmie ukraińskich specjalistów IT
Branża cyfrowa z otwartymi ramionami przyjmie ukraińskich specjalistów sektora ICT(fot. Faizur Rehman/Unsplash)
REKLAMA

Organizacja branży cyfrowej wyraziła w piątek swoją solidarność z mieszkańcami Ukrainy w obliczu agresji ze strony Rosji i wezwała do "wspólnej pracy nad cyfrową odpornością", a także do "natychmiastowego wsparcia Ukrainy przez UE i NATO w obszarze cyberbezpieczeństw".

"Państwa członkowskie UE powinny zapewnić przepisy, które pozwolą obywatelom Ukrainy bez przeszkód odnaleźć się we wspólnocie. Branża cyfrowa z otwartymi ramionami przyjmie tak licznych na Ukrainie, utalentowanych specjalistów sektora ICT, pragnących podjąć się pracy z dala od trwającej inwazji" - wskazał Kanownik cytowany w piątkowej informacji prasowej Cyfrowej Polski. Prezes organizacji podkreślił przy tym, że należy pamiętać o "fundamentalnym znaczeniu partnerstwa transatlantyckiego, idei szczególnie bliskiej Inicjatywie Trójmorza".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Autorzy apelu Związku Cyfrowa Polska powołali się na ogłoszone w czwartek stanowisko Digital Europe, czyli organizacji zrzeszającej przedstawicieli europejskiego sektora cyfrowego. "Technologia odgrywa kluczową rolę w nowoczesnej polityce bezpieczeństwa. Ukraina od lat stanowi cel ataków cyfrowych, które naruszają jej infrastrukturę krytyczną i płynność życia społecznego oraz sieją zamęt poprzez szerzenie dezinformacji. Europa pozostawała w tej sprawie bezczynna" - napisano w oświadczeniu Digital Europe.

Sygnatariusze stanowiska Digital Europe podkreślili, że "należy szkolić specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i prowadzić intensywne inwestycje w obronność cyfrową. Musimy przyspieszyć prace nad powstaniem Centrum kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w Bukareszcie, przeznaczyć na nie więcej zasobów finansowych i uczynić z tej placówki prawdziwe europejskie serce agencji cyberbezpieczeństwa państw członkowskich".

Związek Cyfrowa Polska to organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży sektora cyfrowego i nowych technologii - producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża cyfrowa z otwartymi rękami przyjmie ukraińskich specjalistów IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA