PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Branża chłodnicza szuka specjalistów. Oferuje 2,5-3 tys. zł netto na start

  • Justyna Koc
    jk
  • 3 wrz 2019 12:15

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku FMCG rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów pracujących w branżach pokrewnych, oferujących komplementarne usługi takie jak montaż agregatów chłodniczych czy transport.

Branża chłodnicza szuka specjalistów. Oferuje 2,5-3 tys. zł netto na start
Początkujący montażyści mogą zarobić ok. 2,5-3 tys. zł netto. (Fot. Thermoplex/Facebook)
REKLAMA
  • W branży chłodniczej wciąż panuje duże zapotrzebowanie na montażystów i inspektorów.
  • Specjaliści poszukiwani są nie tylko w Polsce, brakuje ich również poza granicami kraju.
  • Początkujący montażyści mogą zarobić ok. 2,5-3 tys. zł netto, ale specjaliści z kilkuletnim stażem, a także inspektorzy poprawności montażu mogą otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 8 tys. zł netto w Polsce.

Thermoplex, jedna z polskich firm zajmujących się instalacją urządzeń chłodniczych, jednocześnie autoryzowany dealer i partner serwisowy Carrier Transicold Polska, rocznie montuje obecnie ok. 900 agregatów chłodniczych. Dla porównania, w 2015 roku usług montażowych było prawie dwa razy mniej.

- Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na agregaty chłodnicze, a co za tym idzie również na specjalistów, którzy będą je montować, sprawdzać poprawność ich działania, a także serwisować. Zauważyliśmy, że nawet pomimo wysokich wynagrodzeń, w branży wciąż panuje duże zapotrzebowanie na montażystów i inspektorów - mówi Przemysław Wojciechowski, new business director w Thermoplex.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kandydat na to stanowisko powinien posiadać uniwersalne cechy, takie jak zaangażowanie, umiejętność pracy pod presją czasu, dbałość o szczegóły czy odpowiedzialność oraz rzetelność.

Chociaż doświadczenie na podobnym stanowisku jest mile widziane, branżowe podmioty stawiają na kompleksowe szkolenia przygotowujące do pracy nawet mniej doświadczone osoby. Kursy teoretyczno-praktyczne często organizowane są przez importerów, ale także prowadzone wewnętrznie, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Początkujący montażyści mogą zarobić ok. 2,5-3 tys. zł netto, ale specjaliści z kilkuletnim stażem, a także inspektorzy poprawności montażu mogą otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 8 tys. zł netto w Polsce.

Nie tylko polskie firmy rekrutują

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża chłodnicza szuka specjalistów. Oferuje 2,5-3 tys. zł netto na start

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA