×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brand Credit Agricole to nie jedyna zachęta. Firma zmienia się dla młodych pracowników

- Od wielu lat pilnujemy, by nasi pracownicy byli właściwie wynagradzani. Nie oszczędzamy na pensjach. Z mojej perspektywy to swego rodzaju higiena. Jeśli się ją zaniedba, wówczas wszystkie inne działania przestają mieć sens - mówi Liwia Kwiecień, członek zarządu ds. HR w Europejskim Funduszu Leasingowym (EFL), należącym do grupy Credit Agricole.

Brand Credit Agricole to nie jedyna zachęta. Firma zmienia się dla młodych pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• By być atrakcyjnym dla młodych, firma finansowa EFL bardzo mocno zmienia kulturę organizacyjną.

• Wdrażane są programy, które pomagają jej się przekształcić w bardziej dynamiczną, otwartą i mniej formalną organizację.

• Jednym z nich jest projekt "Doładuj baterie", który pomaga kształtować świadomość, jak radzić sobie w życiu codziennym.

• Firma deklaruje również, że nie oszczędza na pensjach - na bieżąco monitoruje i weryfikuje wynagrodzenia w branży.

*****

Rynek pracy przekształca się w rynek pracownika. Jak bardzo jest odczuwalny w grupie EFL i jak sobie z nim radzicie?

Liwia Kwiecień, członek zarządu ds. HR w grupie EFL: - Rynek pracownika odczuwamy w takim samym stopniu jak inne firmy. Ważną rolę odgrywa więc skuteczny proces rekrutacji. Istotne jest jego szybkie i sprawne przeprowadzenie, bowiem kandydaci na rynku pracownika mają coraz większe możliwości. Wybierają między firmami, które zaczynają się diametralnie różnić jeśli chodzi o styl zarządzania, przywództwa czy kulturę pracy. Mamy tego świadomość.

W wielu branżach wyrastają konkurenci, o których rok czy dwa lata temu nikt nie słyszał, oferujący dynamiczne i ciekawe miejsca pracy. W grupie EFL zauważamy te zmiany w otoczeniu zewnętrznym, ale też nowe potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów i pracowników. Jako instytucja finansowa wdrażamy programy, które pomagają nam się przekształcić w bardziej dynamiczną, otwartą i mniej formalną organizację.

Zwracamy również uwagę na budowanie świadomości pracowników z zakresu tego, jak radzić sobie w dzisiejszym świecie, który bardzo przyspieszył, do czego przyczyniły się między innymi digitalizacja, internet czy szybkość i ilość docierających do nas informacji.

Na przykład?

- Każdy pracownik ma możliwość wzięcia udziału w programie "Doładuj baterie", który pomaga kształtować świadomość, jak lepiej sobą zarządzać w pędzącym świecie – dzięki rozwojowi umiejętności w sferze fizycznej, mentalnej, emocjonalnej czy nawet zrozumieniu swoich wartości i misji życiowej.

Nie są to typowe szkolenia związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Mogą się przydać zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jesteśmy przekonani, że jeśli zadbamy o naszych ludzi w tych aspektach, to wówczas będą lepiej funkcjonowali również w naszej organizacji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brand Credit Agricole to nie jedyna zachęta. Firma zmienia się dla młodych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA