PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Brakuje ci motywacji do nauki angielskiego? Pomyśl o zmianie pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 19 paź 2019 13:00

Zmiana pracy, to najlepsza motywacja do odświeżenia sobie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Bo choć większość z nas ma za sobą wiele lat nauki, wciąż ma problemy ze swobodną konwersacją w obcym języku. A rekruterzy sprawdzają, czy informacje zawarte w CV nie są oderwane od rzeczywistości.

Brakuje ci motywacji do nauki angielskiego? Pomyśl o zmianie pracy
Zaczynamy uczyć się angielskiego, kiedy... myślimy o zmianie pracy. Fot. shutterstock
REKLAMA
  • Choć zgodnie z raportem EF English Proficiency Index w 2018 roku Polska zajęła 13 pozycję pod względem znajomości angielskiego wśród krajów nieanglojęzycznych, aż 43 proc. Polaków deklaruje, że nie zna żadnego języka obcego (IBRIS).
  • Znajomość angielskiego na poziomie umożliwiającym sprawną komunikację deklaruje tylko 33 proc. pełnoletnich badanych. Tymczasem, trudno dziś o ogłoszenie o pracę nie zawierające takiego wymagania..
  • I to waśnie chęć zmiany pracodawcy i zwiększenia dochodów jest jedną z najsilniejszych motywacji do zapisania się na kurs językowy.

Rekruterzy niemal zawsze weryfikują informacje zawarte w CV, głównie dlatego, że deklaracje dotyczące znajomości języka obcego nie zawsze pokrywają się z rzeczywistymi umiejętnościami kandydatów. Dlatego wiele osób decyduje się na doszkalanie dopiero w momencie gdy zamierza zmienić pracę.

- Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja w której łatwo o porażkę jeśli chodzi o język. Polacy boją się mówić – bardzo często znają gramatykę, nie mają problemu z pisaniem, ale „blokują się” kiedy chodzi o wypowiedz ustną. Stres towarzyszący rozmowom o pracę tylko potęguje ich niepewność i lęk - wyjaśnia Katarzyna Highton, autorka nowatorskiej metody nauki angielskiego nastawianej na mówienie i właścicielka firmy szkoleniowej Top Potential.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podszkolić język na kursie

Kurs językowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na podniesienie kompetencji zawodowych. Korzystają z nich najczęściej handlowcy, pielęgniarki, managerowie, właściciele firm chcący rozszerzyć swoją działalność na zagranicę czy informatycy lub programiści. Ci ostatni, jak się okazuje, stanowią bardzo liczną grupę. Większość technologii, z którymi na co dzień styka się programista, wymaga znajomości języka angielskiego. Programowanie, dokumentacja, źródła – wszystko wymaga sprawnego komunikowania się po angielsku. Obecnie nawet większość ogłoszeń o pracę dla programistów pisana jest właśnie w tym języku. Ponad 90 proc. ogłoszeń na stanowisko programisty zawiera wymóg sprawnego posługiwania się językiem angielskim.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brakuje ci motywacji do nauki angielskiego? Pomyśl o zmianie pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA