×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brakuje 70 tys. specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Ratunkiem praktykanci

  • jk
  • 25 lip 2022 13:17

Amerykanie przygotowali specjalny program, by uzupełnić braki kadrowe w obszarze cyberbezpieczeństwa. Rząd da środki, a biznes prywatny wyszkoli tysiące ekspertów.

Brakuje 70 tys. specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Ratunkiem praktykanci
Badania Microsoftu pokazują, że w 2021 roku dziennie dochodziło do ponad 1300 cyberataków (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Biały Dom w oficjalnym orędziu przyznał, że na terenie USA jest obecnie 70 tys. wakatów w branży cyberbezpieczeństwa.
  • Wyzwaniem są odejścia z pracy - 46 proc. twierdzi, iż zna przynajmniej jedną osobę, która w zeszłym roku całkowicie opuściła branżę. 
  • Przedstawiciele rządu spotkali się z reprezentantami prywatnego sektora w celu znalezienia rozwiązania palącego problemu. Padło na praktykantów. 

Badania Microsoftu pokazują, że w 2021 roku dziennie dochodziło do ponad 1300 cyberataków, co oznacza niemal 25-proc. wzrost względem poprzedniego roku. To 58 ataków co godzinę, niemal jeden na minutę. Zagrożeń jest coraz więcej, a broniących coraz mniej.

Biały Dom w oficjalnym orędziu przyznał, że na terenie USA jest obecnie 70 tys. wakatów w branży cyberbezpieczeństwa. Częstą barierą są wymagania potencjalnych pracodawców, którzy szukają odpowiednio wyszkolonych specjalistów z długim stażem pracy. Niestety nie jest to jedyny problem w branży.

Badania do raportu Deep Instinct “Voice of SecOps” pokazują, że 45 proc. specjalistów rozważało odejście z pracy, a 46 proc. twierdzi, iż zna przynajmniej jedną osobę, która w zeszłym roku całkowicie opuściła branżę. Najczęstszymi powodami są wymagania ciągłej dostępności, brak pracowników i niemożność powstrzymania każdego zagrożenia.

19 lipca 2022 r. podczas National Cyber Workforce and Education Summit (NCWES) przedstawiciele rządu spotkali się z reprezentantami prywatnego sektora w celu znalezienia rozwiązania palącego problemu. Padło na praktykantów. Ogłoszono wówczas program “120-day Cybersecurity Apprenticeship Sprint” (120-dniowy sprint praktykantów w obszarze cyberbezpieczeństwa). Strategia ma na celu okiełznanie wciąż rosnącego zapotrzebowania na specjalistów od cyberbezpieczeństwa.

Taśmowa produkcja specjalistów

W USA aktualnie działa 714 zarejestrowanych programów zawodowych, a liczba praktykantów w obszarze cyberbezpieczeństwa bądź dziedzinach pokrewnych sięga ponad 42 tys. Program 120DCAS ma za zadanie promować praktyki, ale także zachęcać różne firmy do założenia własnego programu wraz z amerykańskim Ministerstwem Pracy (Department of Labor).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brakuje 70 tys. specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Ratunkiem praktykanci
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA