BP zwolni 4 tys. pracowników na całym świecie

Złe wieści dla pracowników brytyjskiego koncernu energetycznego BP. Firma ogłosiła, że zamierza w ciągu dwóch lat zwolnić co najmniej 4 tys. pracowników. Powodem są niskie ceny ropy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BP zwolni 4 tys. pracowników na całym świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

12 sty 2016 18:04


Ogłoszona zapowiedź zwolnień wiąże się z wyjątkowo niską, najniższą od 12 lat ceną za baryłkę ropy, oscylującą wokół symbolicznego progu 30 dolarów.

Koncern walczy o konkurencyjność

Do końca 2017 roku zatrudnienie w pionie wydobycia i produkcji koncernu spadnie z 24 tys. do 20 tys. osób. W komunikacie BP podano, że zostanie zwolnionych 600 osób pracujących na Morzu Północnym, z czego większość jeszcze w tym roku.

"Biorąc pod uwagę dobrze znane problemy związane z działalnością w tym regionie i zaostrzenie warunków rynkowych, musimy podjąć specjalne środki, aby nasza firma pozostała konkurencyjna i solidna" - napisał w komunikacie Mark Thomas, szef regionalny BP na Morze Północne.

BP to nie wyjątek

Plany redukcji zatrudnienia o 7500 osób wśród pracowników i bezpośrednich podwykonawców ogłosił też pod koniec ubiegłego roku brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Royal Dutch Shell.

Największe firmy naftowo-gazowe na świecie zrezygnowały też z nowych projektów inwestycyjnych na ogólną sumę 200 mld dolarów, aby móc zachować dywidendy w sytuacji spadku cen ropy.

Producenci ropy zrzeszeni w OPEC i spoza tej organizacji mają się spotkać na nadzwyczajnym posiedzeniu jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.