BP: restrukturyzacja i zwolnienia. Taki jest plan na 2015 r.

Koncern BP poinformował o planach restrukturyzacji do końca 2015 r., co kosztować go będzie 1 mld . Celem jest "uproszczenie operacji, wzmocnieniu ich i uczynieniu bardziej konkurencyjnymi".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BP: restrukturyzacja i zwolnienia. Taki jest plan na 2015 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 gru 2014 18:22


Naftowy gigant, w różnych krajach świata zatrudniający 84 tys. pracowników, z czego 15 tys. w Wielkiej Brytanii i 20 tys. w USA nie ogłosił planów zwolnień, ale z początkiem grudnia sygnalizował, że je przyspieszy.

Czytaj też: Będą zwolnienia w branży naftowej. Pracę straci co 10 pracownik

Grupa BP informowała wcześniej, że zmniejszy wydatki kapitałowe w 2015 r. o 1-2 mld USD. Jej szef Bob Dudley mówił, że realizowany jest przegląd wydatków na najbliższy rok.

W obliczu taniejącej ropy, która od czerwca br. staniała o ok. 40 proc. i rosnących kosztów odszkodowań za straty poniesione przez ludzi, biznes i środowisko naturalne na skutek wycieku ropy na platformie wiertniczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej w 2010 r., BP była zmuszona do sprzedaży aktywów na dużą skalę.

- Po dezinwestycji na łączną sumę ponad 43 mld dol. (chodzi o wyzbycie się aktywów o niskiej produktywności lub uznanych za zbędne z myślą o powiększeniu zasobów majątkowych ), w ostatnich 18. miesiącach byliśmy zmuszeni do podjęcia bardzo trudnych decyzji o tym, jak duża powinna być nasza organizacja - powiedział Dudley.

Czytaj też: BP: Będą zwolnienia pracowników po wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

- Prace nad uproszczeniem organizacji, które mamy za sobą wyszły nam na dobre w czasie, gdyż mamy do czynienia z trudniejszym otoczeniem zewnętrznym. Nadal szukamy sposobów usunięcia duplikacji i wyeliminowania niepotrzebnych funkcji, które nie współgrają ze strategią grupy - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.