BP: Będą zwolnienia pracowników po wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

Kilkuset pracowników koncernu BP straci pracę wskutek splotu wydarzeń związanych z taniejącą ropą i rosnących kosztów odszkodowań za wyciek w Zatoce Meksykańskiej w 2010 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BP: Będą zwolnienia pracowników po wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 gru 2014 19:33


Według portalu "Guardiana" zwolnienia mają dotyczyć głównie zatrudnionych w Londynie, Aberdeen i Sunbury. Ogółem BP zatrudnia 84 tys. osób, z czego 15 tys. w Wielkiej Brytanii, a 20 tys. w USA.

Czytaj też: W branży energetycznej i paliwowej gorzej płacą

Największe redukcje zatrudnienia obejmą średnie szczeble managementu w działach komunikacji, zamówień i prawnym. Dla skonsolidowania rezerw gotówkowych zamrożone będą niektóre projekty.

Spadek cen ropy o 40 proc. od czerwca br. zaszkodził przychodom koncernu w czasie, gdy musi wypłacić wysokie odszkodowania z powodu wycieku ropy naftowej na platformie Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej w 2010 r.

Była to największa katastrofa ekologiczna w historii Stanów Zjednoczonych, która największe spustoszenia wywołała w delcie Missisipi. 11 osób zginęło.

- Tańsza ropa uczyniła tym pilniejszym restrukturyzację organizacji, by stała się bardziej efektywna, a jej rozmiar odpowiadał mniejszemu portfelowi aktywów - powiedziała BBC rzeczniczka BP.

Rosnące koszty kar i odszkodowań z powodu wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej już wcześniej zmusiły koncern do wyzbycia się części aktywów w tym połowy pól naftowych na dnie morza, rurociągów i 30 proc. odwiertów. Zlecenie wykonania wielu usług na zasadzie outsourcingu przekazano do Indii.

Czytaj też: Kasjerki w pampersach i jedzenie z wkładką. Miliony na PR, bo HR bezradny?

8 grudnia br. Sąd Najwyższy USA odrzucił odwołanie BP, w którym koncern argumentował, iż porozumienie ws. odszkodowań w części dotyczącej osób fizycznych i strat doznanych przez firmy zawarte w 2012 r. może być niewłaściwie interpretowane rozszerzająco. Porozumienie nie przewiduje górnego limitu odszkodowań. 

.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.