×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Borgers Polska, praca: Kolejna firma motoryzacyjna inwestuje w Polsce

  • Justyna Koc
    jk
  • 24 sie 2017 14:16

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak wziął udział w otwarciu fabryki Borgers Polska w Złotoryi. Docelowo spółka zatrudni ok. 500 - 600 pracowników.

Borgers Polska, praca: Kolejna firma motoryzacyjna inwestuje w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Spółka Borgers zainwestowała w Polsce.

• Firma zrealizowała swój projekt w terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).

• Docelowo w roku 2019 -2020 w firmie w Złotoryi znajdzie pracę ok. 500 - 600 pracowników.

- Polska przyciągnęła znaczące inwestycje zagraniczne w przemyśle motoryzacyjnym. Śmiało mogę powiedzieć, że staliśmy się jednym z największych producentów samochodów i części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja firmy Borgers to kolejny dowód potwierdzający nasz dobry klimat inwestycyjny oraz nieustający rozwój branży automotive w Polsce - powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Wiceminister podkreślił również znaczenie sektora motoryzacyjnego w kontekście całej gospodarki. - Branża motoryzacyjna jest drugą największą gałęzią polskiego przemysłu, dającą wiele miejsc pracy i odpowiadającą za ok. 13 proc. całkowitego eksportu naszego kraju. Dlatego rozwój tego sektora zajmuje ważne miejsce w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wpisując się w jeden z priorytetów, jakim jest reindustrializacja – zaznaczył wiceszef resortu rozwoju.

Inwestycja w Złotoryi

Inwestycja niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive polega na budowie nowego zakładu, w którym produkowane będą obicia wewnętrzne dla kabin samochodów ciężarowych oraz elementy izolacyjne. Inwestor zamierza zainwestować w I etapie ponad 127 mln z, a docelowo ponad 220 mln zł.

Nowa inwestycja Borgers to początkowo ok. 100 nowych miejsc pracy w regionie. Docelowo w roku 2019 -2020 w firmie w Złotoryi znajdzie pracę ok. 500 - 600 pracowników.

Borgers AG

Firma ma swoje oddziały w Niemczech, Belgii, Czechach, a także w USA i w Chinach – łącznie 24 lokalizacje na całym świecie. Zatrudnia ok. 6 tys. pracowników, a roczny obrót całej grupy to ponad 700 mln euro. Firma legitymuje się blisko 150-letnią tradycją.

W największym obszarze działania rozwija i produkuje w fabrykach na całym świecie tekstylia dla przemysłu motoryzacyjnego: elementy wygłuszeniowe i wykładziny. Charakteryzują się one niewielką wagą i wysoką funkcjonalnością i są stosowane wewnątrz i na zewnątrz samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych prawie wszystkich znanych producentów (m .in. Daimler, BMW, Volvo i PSA).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Borgers Polska, praca: Kolejna firma motoryzacyjna inwestuje w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA