Bony szkoleniowe w Podlaskiem. 9 tys. zł na podniesienie kompetencji

Kilka tysięcy osób w północnej części woj. podlaskiego skorzysta z bonów szkoleniowych na kursy, studia i szkolenia. Samorządy rozpoczęły realizacje projektu pt. „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego”. Projekt ma podnieść umiejętności pracowników i ułatwiać poszukiwanie pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bony szkoleniowe w Podlaskiem. 9 tys. zł na podniesienie kompetencji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

11 sie 2017 14:23


W ramach projektu dorosły - bezrobotny lub pracujący będzie mógł otrzymać do 9 tys. zł na podniesienie swoich umiejętności zawodowych. Musi jednak posiadać 10 proc. wkład własny.

Jak informuje Kamil Sznel z biura prasowego prezydenta Suwałk, projekt skierowany jest do osób dorosłych, a w ramach jego realizacji uczestnicy otrzymają tzw. "bony na szkolenie" i będą mogli uczestniczyć, m.in. w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach i kursach uzupełniających lub podwyższających umiejętności.

"Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników z konkretnymi umiejętnościami, często potwierdzonymi certyfikatem. Coraz rzadziej szukają osób, które nic nie potrafią i trzeba je przystosować do pracy na konkretnym stanowisku" - powiedziała Bożena Jarmołowicz-Gąska z Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach. Jej zdaniem projekt pomoże też zdobycie nowych umiejętności w celu przekwalifikowania pracownika lub bezrobotnego.

Miasto Suwałki oraz powiaty: suwalski, sejneński, augustowski, moniecki i grajewski otrzymały 27,5 mln zł na projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 30,6 mln zł. Partnerem projektu jest stowarzyszenie "Euroregion Niemen".

W Suwałkach bezrobocie obecnie wynosi 6,6 proc. i jest najniższe w województwie. Jednak już w pow. grajewskim wynosi ono 14,9 proc. W woj. podlaskim bezrobocie wynosi 9,1 proc.

Według Sznela, z bonów skorzysta kilka tysięcy osób. Samorządy będą wybierały uczestników do projektu m.in. w porozumieniu z zakładami pracy i instytucjami, które określą potrzeby swoich pracowników chcących podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe.

Liderem projektu jest miasto Suwałki. Projekt będzie realizowany do czerwca 2020 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.