Bombardier zwolni 1760 pracowników w Kanadzie i Irlandii

Bombardier zwolni pracowników w Kanadzie i Irlandii. Pierwsze wymówienia już w czerwcu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bombardier zwolni 1760 pracowników w Kanadzie i Irlandii

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DM)

15 maj 2015 10:56


Kanadyjska spółka Bombardier, specjalizująca się m.in. w produkcji i budowie samolotów, lokomotyw, wagonów kolejowych i metra zwolni w Kanadzie i Irlandii 1760 pracowników. Pierwsi zatrudnieni otrzymają wymówienia już w czerwcu.

Powodem redukcji zatrudnienia jest spadek popytu na samoloty dyspozycyjne jakie wytwarza kanadyjski koncern. Chodzi o dyspozycyjne maszyny Global 5000 i Global 6000. Zamówienia na nie w ostatnim czasie znacząco spadły. Eksperci powodów tej sytuacji upatrują w spowolnieniu gospodarczym w Chinach i Brazylii oraz kryzysie w Rosji. To bowiem z tych krajów pochodził gros klientów.

Proces zwolnień potrwa ponad pół roku

Jak powiedział szef lotniczego biznesu Bombardiera Eric Martel, popyt na maszyny dyspozycyjne znacznie spadł w ostatnim czasie. Znalazło to również odzwierciedlenie w wynikach firmy za pierwszy kwartał obecnego roku. Spółka zarobiła około 100 mln dolarów.

Sam proces zwolnień potrwa ponad pół roku. Pierwsze wymówienia zostaną wręczone w czerwcu, ostatnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wiadomo już gdzie nastąpią cięcia. Około tysiąca osób straci pracę w zakładach w Montrealu, gdzie zlokalizowany jest główna część lotnicza koncernu. Kolejne 480 osób straci pracę w Toronto i 280 w zakładach w Belfaście w Irlandii Północnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.