×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Biurowy GPS? Onboarding pracowników z nowoczesną aplikacją przynosi korzyści

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 21 lis 2017 11:40

Ponieważ wdrażanie nowo zatrudnionych jest bardzo ważne zarówno dla nich samych, jak i dla pracodawcy, warto zadbać, by przebiegło sprawnie i zajęło jak najmniej czasu. Warszawska firma Daftcode przetestowała  nowy system stworzony na potrzeby osób należących do cyfrowego pokolenia, które cenią sobie przyjazne użytkownikom rozwiązania mobilne.

Biurowy GPS? Onboarding pracowników z nowoczesną aplikacją przynosi korzyści
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W czasie pierwszych sześciu miesięcy zatrudnienia pracownicy podejmują decyzję o tym, czy związać się z daną firmą na dłużej, czy nie. Badania pokazują, że zatrudnieni, którzy przeszli przez ustrukturyzowany proces wdrożenia, są w 58 proc. bardziej skłonni zostać w firmie na kolejne 3 lata. W firmie Daftcode nowy proces adaptacyjny podniósł poziom satysfakcji z onboardingu do 89 proc.

Testują tam InOffice - nowe rozwiązanie dla działów kadr wykorzystujące mikrolokalizację wewnątrz budynków w procesie onboardingu pracowników.

Zatrudnieni dzięki aplikacji zyskują dostęp m.in. do interaktywnej mapy biura, która pomaga odnaleźć się w nowym miejscu, prowadzi do wyznaczonego celu jak GPS i pozwala poznać osoby zarządzające przestrzenią.

Dzięki zakładce "aktualności" działy HR mogą informować o nadchodzących spotkaniach, szkoleniach czy urodzinach kolegów. Jest też możliwy dostęp do repozytorium dokumentów, czyli podręcznej bazy wiedzy o firmie: jej polityce, strukturze, pracownikach oraz przysługujących benefitach.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy zyskują szybsze wdrożenie nowego pracownika, co przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy. Proces adaptacji staje się bardziej uporządkowany, a nowi pracownicy są mocniej zaangażowani się w kulturę przedsiębiorstwa i zwiększa się ich satysfakcja z pracy niemal od pierwszego dnia w biurze.

- W tym roku zatrudniliśmy w Daftcode blisko stu nowych pracowników. Są to osoby młode, z pokolenia Y, wychowane przez nowe technologie. Inteligentny system InOffice pozwala im samodzielnie znaleźć potrzebne informacje o firmie i przestrzeni, dzięki czemu już w pierwszych dniach nowej pracy czują się bardziej swobodnie. Rozpoczęciu nowej pracy często towarzyszy stres, jednak z firmową aplikacją w ręku nowi pracownicy łatwiej odnajdują się w biurze. System stworzony przez Indoorway nawiguje ich pomiędzy pokojami jak GPS. Nie mają też problemów z identyfikacją poszczególnych zespołów i ich szefów, gdyż zapoznają się z ich imionami, zakresem zadań i twarzami poprzez aplikację InOffice. Co ważne, wszystkie te dane mogą przeglądać mobilnie, będąc w ruchu – czyli tak jak lubią najbardziej - mówi Aleksandra Borowska, HR Team Leader w Daftcode.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biurowy GPS? Onboarding pracowników z nowoczesną aplikacją przynosi korzyści

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA