×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Biuro TomTom w Poznaniu: Praca dla ponad 100 osób

  • Autor: PAP/MN
  • 14 wrz 2017 14:08

Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT powstanie w nowym biurze globalnego dostawcy produktów i usług nawigacyjnych TomTom.

Biuro TomTom w Poznaniu: Praca dla ponad 100 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Dzięki otwarciu siedziby firmy w Poznaniu miasto stanie się jednym ze strategicznych ośrodków tworzenia m.in. technologii geolokalizacyjnych.

• TomTom to wiodący i globalny dostawca produktów i usług nawigacyjnych.

• Pracownicy firmy w Poznaniu mają "tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne".

"Zainteresowanie firm takich jak TomTom to dowód na to, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają w Poznaniu duży potencjał. Dla mnie to jednoznaczny sygnał, że działania, które podejmujemy w mieście przekładają się na ich konkretne decyzje" - podkreślił w czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Cieszę się, że swoją siedzibę będzie miała w Poznaniu kolejna duża światowa marka, bo to korzyści nie tylko dla miasta, ale też dla absolwentów poznańskich uczelni, którzy mogą liczyć na atrakcyjne miejsca pracy" - dodał.

TomTom to wiodący i globalny dostawca produktów i usług nawigacyjnych. Pracuje m.in. nad rozwiązaniami koniecznymi do wprowadzenia na rynek technologii inteligentnych miast oraz samochodów prowadzonych przez komputer. Poznański oddział firmy ma zajmować się przede wszystkim technologiami informatycznymi służącymi do pozyskiwania danych z sensorów.

"Otwarcie nowego biura w Poznaniu świadczy o tym, jak bardzo istotna dla naszej firmy jest praca wykwalifikowanych inżynierów z Polski. Poznańskie zespoły będą pracowały nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD. Posiadamy w tym obszarze szereg międzynarodowych patentów" - zaznaczył Marcin Kmiecik z działu Map w TomTom.

Czytaj też: Poczta Polska zatrudnia. Oferuje pracę blisko domu

W nowym biurze firmy powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy, przede wszystkim dla programistów, inżynierów, oraz architektów IT. Dyrektor Biura TomTom w Poznaniu Grzegorz Leopold podkreślił, że poznańscy "pracownicy będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biuro TomTom w Poznaniu: Praca dla ponad 100 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA