PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Biuro punktem wyjścia do decyzji o pracy w firmie

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 26 sie 2019 14:23

Połowa kandydatów rozważa ofertę pracy, opierając ją o ocenę biura oraz jego lokalizację. To jeden z kluczowych wniosków z danych Devire.

Biuro punktem wyjścia do decyzji o pracy w firmie
Adobe Stock
REKLAMA
  • Coraz więcej osób pracuje w modelu elastycznym, częściowo poza biurem. Nadal są jednak branże, w których fizycznie pracownik będzie potrzebny w biurze.
  • Jak urządzić więc biuro, by przekonać do siebie i firmy pracowników? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
  • Każdy element wystroju ma wpływ na decyzję pracownika.

Oferta atrakcyjnych benefitów już nie wystarczy, aby przyciągnąć najlepsze talenty do organizacji. Kandydaci coraz częściej oczekują elastycznych godzin pracy oraz możliwości pracy zdalnej. Oszacowano, że pracodawcy coraz częściej oferują w naszym kraju pracę zdalną, z której korzystamy coraz częściej. Mimo to są branże, w których rozwiązania pracy zdalnej czy elastycznego grafiku nie do końca się sprawdzają.

Jak zatem zachęcić pracownika do biurowego otoczenia, gdy jego obecność w danym miejscu jest kluczowa? Zaoferować mu biuro gabinetowe, hot desk, open space, a może model hybrydowy?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nie ma jednego uniwersalnego modelu aranżacji biura, który sprawdza się w każdej sytuacji.

Wszystko zależy od specyfiki działalności firmy oraz oczekiwań jej pracowników i klientów. Dlatego tak ważna jest szczegółowa analiza potrzeb. Pozwala ona precyzyjnie dobrać odpowiedni space plan, który stworzy przyjazne i efektywne środowisko pracy. Co do zasady dominuje open space - to rozwiązanie, które sprzyja swobodnej komunikacji wewnętrznej i integruje zespół. Są jednak organizacje, w których preferuje się model gabinetowy. Sprawdza się on zwłaszcza w przypadku firm z branży prawniczej czy finansowej, których klienci oczekują dyskrecji.

Czytaj też: Koszmar open space. Cztery argumenty przeciwko i jeden za

- Formuła ogólnodostępnych stanowisk, nieprzypisanych do konkretnych pracowników staje się coraz bardziej popularna z uwagi na zmieniający się model pracy - wyjaśnia Wojciech Zebur,a dyrektor warszawskiego oddziału firmy Nuvalu Polska.Spółka doradza na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Biuro punktem wyjścia do decyzji o pracy w firmie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ilona 2019-09-01 17:04:49

    Wcale mnie to przesadnie nie dziwi. Żyjemy w takich czasach, że miejsce pracy ma szalenie istotne znaczenie dla potencjalnego pracownika. Sami w firmie bardzo o to zawsze dbaliśmy, żeby wszyscy czuli się dobrze i to powód, dla którego projektowanie biura to dzieło firmy DD Projekt w naszym przypadku. Polecamy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA