Bill Gates: ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele miejsc pracy zniknie przez technologię

- Nadchodzą wielkie zmiany na rynku pracy, na które ani ludzie, ani rządy nie są jeszcze przygotowane - wieści Bill Gates.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bill Gates: ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele miejsc pracy zniknie przez technologię

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 mar 2014 8:58


Jak podaje "Business Insider", zdaniem Billa Gates`a, założyciela Microsoftu i najbogatszego człowieka na świecie, za dwadzieścia lat zapotrzebowanie na ludzkie ręce do pracy nie będą już potrzebne tak, jak dzisiaj. I dotyczy to zarówno kierowców, kelnerek jak i pielęgniarek.

Czytaj też: 10 technologii, które odbiorą ludziom miejsca pracy

Biznesmen nie wyklucza, że ratowanie miejsc pracy dla ludzi może wiązać się z koniecznością zmian np. w prawie podatkowym, aby zachęcić firmy do zatrudniania pracowników. Nie jest również zwolennikiem podnoszenia płacy minimalnej, ponieważ obawia się, że to jeszcze bardziej może wykluczyć z rynku pracy ludzi, szczególnie w branżach, które już teraz w dużym stopniu podlegają automatyzacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaskiniowiec 2014-03-15 14:25:57

a kto mi poda pyszne espresso? nokia lumia z windows 15 ? Czy może już nie będzie kawiarni tylko wszędzie automaty z kawą? A może nie będzie kawy tylko aplikacja 5D na smartphone - ściągasz, instalujesz , i bezprzewodowo przesyłasz wrażenia smaku i zapachu do ośrodków w mózgu? Może się panu marzy świat zdominowany przez roboty mikroszoft? Już widzę te bezzałogowe tiry sterowane przez supersystem, ..... a moze będzie odwrotnie i zniknie technologia? On robot? Pozostaje ufać że człowiek nie wypatroszy się z człowieczeństwa na rzecz postępu i high technologii rożnego gatunku,