Bierność czy aktywność? Na co stawiają menedżerowie, gdy szukają pracy

Menedżerowie i specjaliści to specyficzna grupa na rynku pracy. W jaki sposób rozglądają się za nowym stanowiskiem?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bierność czy aktywność? Na co stawiają menedżerowie, gdy szukają pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 cze 2014 5:54


15. edycja badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot przyniosła wyniki najlepsze od 2008 r. 63 proc. pracodawców planowała rekrutację w pierwszym kwartale 2014 r. Jednak nie jest łatwo rekrutować menedżerów i specjalistów.

– Są oni dość szczególną grupą na rynku pracy. Są bardzo świadomi swoich kompetencji, mają duże doświadczenie i obszerną wiedzę na temat firm i branż, dlatego też mają konkretne oczekiwania wobec nowego pracodawcy. Gdy decydują się na zmianę miejsca pracy, poszukują stabilnej firmy o silnej marce i ugruntowanej pozycji na rynku – mówi Grażyna Rzehak, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu Grupy Żywiec.

Z kolei z badania "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" Antal International wynika, że 78 proc. menedżerów myśli o zmianie pracy. W jaki sposób szukają nowej firmy?

Otóż 27 proc. specjalistów i menedżerów aktywnie szuka nowej pracy. Najwięcej z nich pracuje w działach administracji, finansów, sprzedaży i marketingu oraz logistyki. Na aktywny sposób stawiają częściej mężczyźni oraz osoby po pięćdziesiątce.

51 proc. menedżerów stawia na bierne poszukiwania, m.in. umieszcza swoje CV na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych. W tym wypadku dominuje sektor IT i inżynierii. Jeśli chodzi o wiek, to ponad połowa przedstawicieli tej grupy jest przed trzydziestką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.