Biedronka, związkowcy: Podwyżki nie powstrzymają pracowników przed odejściem z pracy

Związkowcy z sieci Biedronka twierdzą, że wysokość i warunki wzrostu wynagrodzenia pracowników nie zapobiegną pogorszeniu się warunków zatrudnienia i odpływowi pracowników z firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka, związkowcy: Podwyżki nie powstrzymają pracowników przed odejściem z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

27 kwi 2016 12:59


Minimalne wynagrodzenie w Biedronce ma wynosić 2100 zł brutto, a ponadto pracownik na stanowisku sprzedawca-kasjer może liczyć na dodatek w wysokości 150 zł pod warunkiem 100 proc. obecności w pracy w danym miesiącu.

- Uważamy, że dla zdecydowanej większości pracowników otrzymanie dodatku za obecność będzie nieosiągalne. Z naszej strony proponowaliśmy podwyżkę wynagrodzeń w ujęciu procentowym, co byłoby rozwiązaniem bardziej sprawiedliwym. Ponadto wskazaliśmy, że zmiany prawne w zakresie świadczeń rodzinnych związanych z tzw. Programem 500+ spowodują, że dla części pracowników rezygnacja z pracy i pobieranie świadczeń społecznych będzie bardziej korzystnym rozwiązaniem, niż zatrudnienie na warunkach określonych przez pracodawcę. Takie same obawy wyrażają również eksperci zajmujący się problematyką rynku pracy i wynagrodzeń. Dlatego proponowaliśmy podwyżki na wyższym poziomie, niż wprowadził je pracodawca - wyjaśnia "Solidarność".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

niepelnosprawny.org 2016-04-27 13:52:36

zwiekszajac pensje pracownikom zwiekszaja zarobki własne, społeczne przywiązanie, ogólną atmosfere biznesową i lojalnosc pracownikow...