PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

BHP-owcy pilnie poszukiwani. Pandemia uzmysłowiła rolę bezpieczeństwa w pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 17 gru 2020 15:45

Pandemia koronawirusa wpłynęła na niemal wszystkie branże, a w szczególności na działy bhp, których pracownicy stali na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Jak mijający rok wpłynął na ich sytuację na rynku pracy?

BHP-owcy pilnie poszukiwani. Pandemia uzmysłowiła rolę bezpieczeństwa w pracy
Na czele stworzonej przez Antal listy najbardziej poszukiwanych zawodów w 2020/2021 roku jest specjalista ds. BHP (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W rankingu firmy Antal wśród najbardziej poszukiwanych zawodów 2020/2021 znalazł się specjalista ds. BHP.
  • Czy za wzrostem zapotrzebowania na takich pracowników idą zmiany w postrzeganiu ich codziennej pracy i roli działów BHP w poszczególnych firmach?
  • - Zadania BHP to nie tylko kwestia dbania o dostępność środków do dezynfekcji, tworzenie nowych procedur w firmie czy przeprowadzanie szkoleń BHP w formie zdalnej - Ewa Gawrysiak, ekspertka Koalicji Bezpieczni w Pracy

Na czele stworzonej przez Antal listy najbardziej poszukiwanych zawodów w 2020/2021 roku jest specjalista ds. BHP, ekspert ds. e-commerce, digital manager, specjalista business intelligence oraz UX designer. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo w pracy. Do tego ostatnie miesiące spowodowały, że duża część społeczeństwa wykonała mocny zwrot w kierunku online.

- Nasi eksperci przeanalizowali zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców i na tej podstawie opracowali ranking obecnie najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy. Specjaliści w zaprezentowanych obszarach mogą liczyć na wyjątkowo atrakcyjne oferty pracy, zarówno pod względem zakresu obowiązków, jak i w wymiarze finansowym - informuje Agnieszka Wójcik, market research & strategic partnerships manager w Antalu.

Specjalistów ds. BHP w swoim zestawieniu zawodów, które w czasie pandemii zyskały na znaczeniu, na pierwszym miejscu podał również Jakub B. Bączek, trener mentalny. - Nie zawsze zyskali finansowo. Również w kontekście wzrostu zaufania społecznego wyboru czy perspektyw na przyszłość - wyjaśniał w rozmowie z PulsHR.pl Jakub B. Bączek.

COVID-19 przed procedurami

To, jak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy mają BHP-owcy, dobitnie pokazała pandemia. Kiedy w marcu pojawiło się w Polsce pierwsze zakażenie koronawirusem, ani służba zdrowia, ani ustawodawca nie widzieli do końca, z czym mają do czynienia i jak odpowiedzieć na nowe zagrożenie. Tymczasem służby BHP musiały same szukać rozwiązań, zanim jeszcze pojawiły się wytyczne prawne, a w późniejszym czasie – być na bieżąco z nowymi zaleceniami i wprowadzać je w swoich zakładach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: BHP-owcy pilnie poszukiwani. Pandemia uzmysłowiła rolę bezpieczeństwa w pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2020-12-18 23:02:45

    Przy koronawirusie behapowcy byli jednymi z pierwszych, którzy zwiali na zdalne. Środkami dezynfekującymi też się nie zajmowali. Zdalne szkolenie bhp przygotowała firma zewnętrzna. Także tego, nie podniecajcie się tak nimi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA