Bezrobotni wezmą udział w pracach społecznie użytecznych

Bezrobotni bez prawa do zasiłku z Rudy Śląskiej wezmą udział w tym roku w pracach społecznie użytecznych. Na organizację prac zarezerwowano blisko 0,5 mln zł, 60 proc. tej kwoty refunduje Fundusz Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobotni wezmą udział w pracach społecznie użytecznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

19 sty 2016 19:08


Za swoją pracę uczestnicy otrzymują wynagrodzenie – 8,10 zł za godzinę. Będą sprzątać oraz wykonywać drobne prace konserwatorskie i remontowe.

Prace społecznie użyteczne będą prowadzone w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w 24 instytucjach miejskich. „Program pozwala bezrobotnym wdrożyć się w system pracy. Chodzi tu przede wszystkim o ukształtowanie odpowiednich nawyków związanych z zatrudnieniem oraz dyscypliną pracy. Co ważne, osoby wykonujące prace społecznie użyteczne nie tracą statusu osoby bezrobotnej” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Krystian Morys.

Podczas udziału w programie osoby bezrobotne otrzymują pomoc w ramach działania Klubu Integracji Społecznej MOPS. Korzystają z doradztwa zawodowego, otrzymują pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy, pisaniu życiorysów, listów motywacyjnych, czy zakładaniu kont internetowych. Bezrobotni przygotowywani są też do kontaktu z potencjalnym pracodawcą. „Dzięki tej pomocy i doświadczeniu zdobytemu podczas wykonywania prac społecznie użytecznych łatwiej jest im znaleźć pracę” – podkreśla Morys.

W 2015 r. w pracach społecznie użytecznych w Rudzie Śląskiej udział wzięło 251 osób bezrobotnych. 24 z nich znalazły po tym stałe zatrudnienie, głównie w firmach budowlanych i sprzątających.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.