PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bezrobotni i bierni zawodowo cała naprzód. W Gdańsku trwa nabór na kursy i szkolenia

  • Autor: aw
  • 26 lip 2017 20:37

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku rozpoczyna kolejny etap naboru chętnych do udziału w projekcie „Cała naprzód I”.

Bezrobotni i bierni zawodowo cała naprzód. W Gdańsku trwa nabór na kursy i szkolenia
Nasza pomoc będzie bardzo zindywidualizowana, dopasowana do konkretnej osoby i jej możliwości- mówi Sylwia Ressel, rzecznik gdańskiego MOPR (fot. UM Gdańsk)
REKLAMA

• Projekt adresowany jest on do osób, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, m.in. są długotrwale bezrobotne lub całkowicie bierne zawodowo.

• Udział w indywidualnych szkoleniach, kursach i warsztatach aktywizujących pomoże wyjść z impasu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wszystko jest bezpłatne.


Już ponad 20 osób bezrobotnych zgłosiło się do udziału w aktywizującym projekcie, realizowanym z ramienia miasta przez gdański MOPR. Wzięły one udział m.in. w „warsztatach talentów”, które pokazały mocne i słabsze strony ich potencjału zawodowego. Mają także wsparcie psychologa, doradców zawodowych i pośredników pracy. Uczestnicy ustalili już, co ich interesuje, jaka ścieżka zawodowa będzie dla nich najlepsza i zgodna np. z charakterem, marzeniami, umiejętnościami. Pod tym kątem przejdą teraz szkolenia oraz staże zawodowe.

Dla nietypowych bezrobotnych

Projekt „Cała naprzód I” realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ruszył w maju 2017 roku. Adresowany jest do osób, które ukończyły 30. rok życia, są długotrwale bezrobotne i - z różnych powodów - znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

- Czekamy na osoby, które potrzebują nietypowej oferty, bo nie mieszczą się w różnych działających już programach dla bezrobotnych - tłumaczy Sylwia Ressel, rzecznik gdańskiego MOPR. - To propozycja dla osób, które mają niskie kwalifikacje, są długotrwale bezrobotne lub całkowicie bierne zawodowo. Także dla osób, które nie mogą znaleźć pracy z powodu swojej niepełnosprawności, wieku, są mniej zaradne. Łącznie z oferty może skorzystać 55 osób bezrobotnych.

Kolejny nabór ruszył

Tymczasem gdański MOPR zachęca kolejne osoby do przystąpienia do projektu, który potrwa do czerwca 2018 roku.

Przypomnijmy, oferta skierowana jest do mieszkańców, którzy ukończyli 30 rok życia, będących w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Udział mogą wziąć m.in. osoby, które nie mają pracy z powodu swojej niepełnosprawności, czy też kobiety powyżej 50 roku życia, a także osoby mniej zaradne i nie posiadające przydatnych kwalifikacji lub chcące je podwyższyć, zmienić. Łącznie z oferty może skorzystać 55 bezrobotnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bezrobotni i bierni zawodowo cała naprzód. W Gdańsku trwa nabór na kursy i szkolenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA