Bezrobocie w Polsce: Spada, gdy powstają firmy. Rosną też wynagrodzenia

Kiedy w danej miejscowości powstaje nowy zakład produkcyjny, spada bezrobocie, a wynagrodzenia rosną. To sprawia, że zmienia się wizerunek miasta lub gminy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobocie w Polsce: Spada, gdy powstają firmy. Rosną też wynagrodzenia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

25 lis 2014 9:23


Otwarcie nawet jednego zakładu pracy ma ogromne wpływa na rozwój regionów i lokalnej przedsiębiorczości - pisze „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Raj w Polsce? Bezrobocie spada, a wynagrodzenia rosną

- Nie ma rozwoju regionalnego bez rozwoju gospodarczego. A o rozwoju gospodarczym decydują przede wszystkim inwestycje, które dają miejsca pracy i powodują bogacenie się społeczeństwa - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Bowiem uruchomienie zakładu produkcyjnego oznacza zatrudnienie od kilkunastu do kilku tysięcy ludzi. W regionie spada więc bezrobocie, a wynagrodzenia zwykle idą w górę. Ponadto wzrasta także dbałość o edukację potencjalnych kadr.

Czytaj też: Zrównoważone miasta? Tylko przy współpracy samorządów z biznesem

- Wraz z rozwojem biznesu poprawia się także infrastruktura publiczna i szkolnictwo, powstają specjalne programy edukacyjne na uczelniach, kierowane do przyszłych pracowników firm działających w regionie - wskazuje Wojciech Dachniewski, starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych Cushman & Wakefield.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Szary Obywatel 2014-11-26 15:32:55

Oby to rozumiały władze miast.