PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Bezrobocie w Polsce. Lipiec 2017 najlepszy od 26 lat

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 4 sie 2017 12:38

Lipiec był kolejnym miesiącem z rekordowo niskim bezrobociem. Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wynosiła 7,1 proc. To najniższy wynik w tym miesiącu od 1991 roku.

Bezrobocie w Polsce. Lipiec 2017 najlepszy od 26 lat
Adobe Stock
REKLAMA

Jak podaje resort rodziny, liczba bezrobotnych w końcu lipca 2017 roku wyniosła 1,14 mln osób i w porównaniu do czerwca br. spadła o 10,2 tys. osób (o 0,9 proc.). Niemal we wszystkich województwach (15 na 16 województw) osób poszukujących pracy było mniej. 

Największy spadek liczby bezrobotnych dotyczył województwa zachodniopomorskiego (o 2,7 proc., czyli 1,5 tys. osób), lubuskiego (o 1,5 proc., czyli 0,4 tys. osób) oraz pomorskiego (o 1,4 proc., czyli 0,8 tys. osób).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jedynie w województwie podlaskim odnotowano niewielki wzrost - o 0,1  proc., czyli o 46 osób.

Z informacji przekazanych przez resort wynika również, że liczba bezrobotnych w końcu lipca br. była o 220,1 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 16,2 proc.). Zaś liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w lipcu 2017 roku wyniosła 135,3 tys.

Spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,1 punktu do 0,2 punktu procentowego) odnotowano w 7 województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Bezrobocie spadło najsilniej (o 0,2 punktu) w województwie zachodniopomorskim. W 9 województwach natężenie bezrobocia w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie zmieniło się.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bezrobocie w Polsce. Lipiec 2017 najlepszy od 26 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA