Bezrobocie w budownictwie będzie rosnąć

W 2013 r. poziom zatrudniania w branży budowlanej spadł o ok. 140-150 tys. etatów. Zdaniem Jana Stylińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, negatywny trend będzie się jeszcze utrzymywał w 2014 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobocie w budownictwie będzie rosnąć

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

16 gru 2013 11:39


– Niestety, ten rok nie był dużo lepszy od poprzedniego. To jest kontynuacja trendu spadkowego, który zaobserwowaliśmy w 2012 r. Rok 2013 był bardzo zbliżony. Dość wspomnieć takie dane, jak liczba upadłości firm z branży budowlanej. Do końca listopada 2013 r. upadło 241 firm wobec 259 rok wcześniej - powiedział Styliński.

Czytaj też: Spadek zatrudnienia i zarobków w portugalskim budownictwie

Jego zdaniem, nieznaczna poprawa sytuacji na rynku budowlanym może być dopiero widoczna od drugiego półrocza 2014 r. Styliński zaznaczył, że większość problemów w branży dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw o obrotach do 100 mln zł rocznie, czyli głównie spółek o rodzimym kapitale.

- Nawet jeśli będą pewne oznaki wzrostu produkcji wśród dużych firm budowlanych, to będzie pewnie prognostyk pozytywny co do przyszłego wzrostu rynku budowlanego w ogóle. Ale odbudowa naszych firm polskich krajowych, które są bardzo mocno dotknięte kryzysem, to będzie długofalowy proces - ocenił Styliński.

Cały artykuł zobacz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.