×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bezrobocie najniższe od 32 lat. Nie powinno być tąpnięcia

 • Autor: PAP/AT
 • 5 sie 2022 8:39

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu utrzymała się na tym samym poziomie jak miesiąc wcześniej i wynosi 4,9 proc. - poinformowała minister Marlena Maląg. - Mamy najniższe bezrobocie od 32 lat - dodała.

Bezrobocie najniższe od 32 lat. Nie powinno być tąpnięcia
Marlena Maląg (fot. gov.pl)
REKLAMA
 • Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wynosi 4,9 proc. - przekazała Marlena Maląg.
 • W Polsce mamy najniższe bezrobocie od 32 lat, co przełoży się na rynek pracy. Nie powinno być tąpnięcia - zaznaczyła.
 • Zwróciła uwagę, że według Eurostatu Polska jest na drugim miejscu w UE z najniższym bezrobociem".

Szefowa MRiPS powiedziała, że z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 4,9 proc. Oznacza to, że jest ona na takim samym poziomie jak w czerwcu, a liczba bezrobotnych spadła.

W zestawieniu z końcem lipca 2021 r. wskaźnik ten był niższy o punkt procentowy.

Spada liczba osób bezrobotnych

Minister Maląg poinformowała, że pod koniec czerwca zarejestrowanych było ok. 820 tys. bezrobotnych, a według wstępnych danych w końcu lipca 2022 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 811,5 tys. bezrobotnych, czyli o 6,5 tys. mniej niż miesiąc wcześniej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (11)

Do artykułu: Bezrobocie najniższe od 32 lat. Nie powinno być tąpnięcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Wsio 2022-08-07 19:10:14

  Kim jest osoba bezrobotna zarejestrowana ? To ktoś bardzo zdeterminowany w kontakcie z UP, ktoś kto został zwolniony z winy pracodawcy, bo tylko w takim przypadku uzyskuje prawo do zasiłku 700zł po 3 miesiącach stałych wizyt co 3 tyg w UP przez max 3-6mies. „Dzięki” pis bezrobotny po ubezp zdrowotne ustawia się w kolejce w zusie, nie potrzebuje już stać w kolejce w up. Efekt? 4,9% stopy bezrobocia. W kraju, w którym 50% w wieku produkcyjnym jest nieaktywna zawodowa. Brawo, kolejny sukces!

  • * 2022-08-07 22:07:23

   Dodam, że jak już "przetrzyma się" PUP, spełni się określone wymagania (nie są takie proste), to otrzymuje się uprawnienia do otrzymania świadczenia przedemerytalnego w kwocie...... 1270 PLN. Do przeżycia całego miesiąca. Niejednokrotnie po przepracowaniu 40-45 lat składkowych. Brawo!!!! Co za ulga.

 • Stanisław 2022-08-06 11:20:32

  Jeśli ta informacja jest prawdziwa - jak liczone jest to bezrobocie?- to już koniec dobrych wiadomości. Firmy produkcyjne związane z budownictwem stają z powodu braku zleceń, ale na razie pracownicy wykorzystują urlopy. Jednak po wakacjach ujawni się rzeczywistość i to już będzie zła wiadomość, więc jest pytanie czy dacie kasę na utrzymanie pracowników, którzy będą bez pracy czy konieczne będą zwolnienia grupowe? Niemcy w 2007/ 2008 roku dali firmom pieniądze aby nie zwalniać ludzi, więc ci pojechali na długie wakacje, a cześć zasiadło do projektowania nowych produktów i dlatego po tym kryzysie Niemcy wyspali setki nowych modeli aut i tysiące innych produktów, ale jak teraz zadziała Rząd Morawieckiego?

 • Podatnik frajer 2022-08-05 11:19:53

  4,9 procent bezobocia ha ha ha z ukraińcami 5 mln osób żyjących z socjau i nie pracujących to mamay z 40 % , w jaki sposob ? ANo prosto wyliczyć : Aktywni zawodowo w NIemczech 76 % W Polsce 56% , czyli 20% ludzi w PL to żyjące z socjalu pasożyty plus te 4,9 % to mamy 24,9 % , w rolnictwie ukryte 8 % przerost zatrudnia w administracji 5% i ukrońcy

  • Adrian 2022-08-05 13:54:34

   Wszytko się zgadza tylko nie bardzo wiadomo o jakim socjalu mowa tu skoro 85% zarejestrowanych i 100% niezarejestrowanych bezrobotnych nie ma zasiłków.

 • * 2022-08-05 10:29:52

  Do tego należy doliczyć nadmiarowy ubytek ponad 100 000 obywateli z powodu covidu. Kolejnym elementem jest wyrejestrowywanie starszych przez PUP po roku przebywania na bezrobociu, więc nie ma się co dziwić, że wskaźniki dla nich wygodne wyglądają coraz lepiej. Pracy dla 60+ nie ma wcale. A to w ogóle, to według "nierządców" Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca - dla nich z pewnością.

 • Adrian 2022-08-05 09:08:20

  Można porównywać rzeczy porównywalne: otóż 32 lata temu bezrobocie rejestrowe wzrosło błyskawicznie jeszcze przed masowymi zwolnieniami z pracy. Otóż rząd Mazowieckiego przywrócił zasiłki dla bezrobotnych zlikwidowane za Gierka. I nastąpiła masowa rejestracja być może i niebieskich ptaków ale w każdym razie bez pracy, a jeszcze większą absolwentów szkół których już nigdzie do pracy nie przyjmowali. W późniejszych latach zwłaszcza za "lewicowego" SLD zlikwidowano zasiłki dla absolwentów i drastycznie zaostrzono dla pozostałych. Tymczasem obecnie wg badań WEI bezrobocie wśród młodzieży w Polsce jest 20% i jest najszybciej rosnące w Europie, co nie dziwne bo wakaty w gospodarce niemiłosiernie rozchodzą się z profilami wykształcenia młodych. Za to praktycznie nie istnieje rejestracja absolwentów gdyż gdy nie ma zasiłku nikt z tej grupy nie idzie do urzędu pracy.

  • Krasawica 2022-08-05 11:56:33

   O, ruski troll wlazł i tu, szczuć. No to szczuje i jątrzy. Doooopa boli, że w Polsce nie ma bezrobocia nie ma, a gospodarka ruskich morderców się zwija (w 5 miesięcy zachodnich sankcji oficjalnie zniknęła jedna piąta gospodarki ruskich morderców, a nieoficjalnie - jedna trzecia). Ruskie trolle widzą, co się u nich dzieje i wpisują na polskie portale to, co się dzieje u ruskich morderców - tyle, że według ruskich morderców tak jest w Polsce. Np. 25% młodzieży ruskich morderców nie ma jakiejkolwiek pracy, zwłaszcza po zamknięciu prawie 1000 zachodnich fabryk (Siemens, Renault, spożywka, sprzedaż ubrań, ...).

   • Adrian 2022-08-05 13:56:29

    Ale Warsaw Enterprise Institute to polski instytut ekonomiczny i badania dotyczą polskich spraw.

   • Krasawica 2022-08-05 16:08:49

    No właśnie... Ruski przygłup jest tak durny, że felietony WEI bierze za badania. Jeśli wiedza ruskich morderców i ruskich trolli o świecie i Polsce jest właśnie taka, jak trolla Adriana, to nic dziwnego, że rozbrojona armia ukraińska zatrzymała ruskich morderców. Oby tak dalej: sukcesów ukraińskich oraz głupoty ruskich morderców i ruskich trolli.

   • Adrian 2022-08-05 17:01:38

    Ukraińska armia przegrywa co wczoraj rano powiedział sam Żeleński, a brytyjscy komandosi pilnują aby nie zwiał z kraju. A jeśli chodzi o brednie Marleny (to takie imię zbitka że słów MArks i LENin ) to szkoda nawet komentować. W Polsce są najbardziej rygorystyczne prawa przyznania zasiłku dla bezrobotnych w całej OECD. I bezrobocie jest "niskie " na zasadzie takiej że mało z bezrobotnych się rejestruje. Ot cała tajemnica. W 1990 wprowadzono zasiłki i 4 miesiące przybyło 0.8 mln bezrobotnych mimo że jeszcze nie było fali zwolnień.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA