×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bezrobocie na poziomie 6,5 proc.

  • Autor: JP
  • 22 gru 2017 17:24

Stopa bezrobocia rejestrowanego w listopadzie wyniosła 6,5 proc. - podał GUS. To najniższy wynik od początku czasów transformacji ustrojowej.

Bezrobocie na poziomie 6,5 proc.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Bezrobocie na poziomie 6,5 proc. oznacza spadek o 0,1 p.proc. wobec października i o 1,7 p.proc. wobec listopada 2016 r.

- Spadek bezrobocia w listopadzie jest zjawiskiem rzadkim. Od 1990 r. spadek bezrobocia w listopadzie odnotowano tylko w 1994, 2006 i 2007 roku. Listopad 2017 to 4. raz w ciągu 28 lat ze spadkiem stopy bezrobocia w tym miesiącu - skomentowała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1,0677 mln wobec 1,0695 mln osób przed miesiącem. Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w listopadzie spadła o 11,8 proc. rdr do poziomu 159,1 tys. W skali miesiąca spadła o 8,7 proc.

Czytaj też: Elżbieta Rafalska: Największe wyzwanie to poprawa sytuacji osób długotrwale bezrobotnych

Liczba ofert pracy zgłoszonych w listopadzie spadła w porównaniu do października, co jest normalnym zjawiskiem, jako że szczyt zatrudnienia przypada na miesiące letnie. Wzrosła jednak w porównaniu do listopada zeszłego roku 17,9 proc. i wyniosła 130,2 tys.

Zwiększył się również popyt na pracę. W końcu III kwartału br. liczba wolnych miejsc pracy wyniosła 131,2 tys. i była o 37,4 proc. Największy wzrost wolnych miejsc pracy odnotowano w budownictwie, a także m.in. w administrowaniu i działalności wspierającej, w edukacji, w obsłudze rynku nieruchomości, w pozostałej działalności usługowej oraz transporcie i gospodarce magazynowej. Obniżył się natomiast odsetek wolnych miejsc pracy m.in. handlu, naprawie pojazdów samochodowych, przetwórstwie przemysłowym, zakwaterowaniu i gastronomii, informacji i komunikacji, działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bezrobocie na poziomie 6,5 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA