PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Bezpłatne przygotowanie do matury. Tak Walmart walczy o kadry

Walmart walczy o talenty na trudnym rynku pracy. Największy detalista i jeden z największych prywatnych pracodawców na świecie rozpoczyna tę batalię już od uczniów szkół średnich, dla których przygotował nową ofertę.

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 4 cze 2019 16:55
Bezpłatne przygotowanie do matury. Tak Walmart walczy o kadry
Największy detalista i jeden z największych prywatnych pracodawców na świecie rozpoczyna batalię pracowników już od uczniów szkół średnich. Fot. Sven/ Wikimedia Commons, lic. CC-BY-SA-3.0
REKLAMA

Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych spadło do najniższego poziomu od dziesięcioleci, co stanowi wyzwanie dla takich gigantów jak Walmart. Sieć sklepów podniosła już płacę minimalną, rozszerzyła świadczenia pracownicze i system premiowy za brak absencji w pracy. To wciąż jednak okazuje się zbyt mało, by zapewnić odpowiedni poziom zatrudnienia w jego sklepach. Dlatego firma - jak informuje serwis CNN - wychodzi z nową propozycją dla łączących pracę z nauką.

"Przyjdź do pracy w Walmart, a my zajmiemy się przygotowaniem do egzaminu maturalnego i czesnym na studia" - tak amerykański gigant kusi potencjalnych pracowników spośród uczniów szkół średnich.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Specjalną ofertę dla tej grupy potencjalnych pracowników koncern wprowadził już w ubiegłym roku. Walmart m.in. pokrywa koszt podręczników, współfinansuje czesne, czy udziela preferencyjnych kredytów na zajęcia edukacyjne.

Teraz nie tylko zwiększa kwotę dofinansowania do czesnego, ale zaoferuje również bezpłatne przygotowanie do egzaminów SAT i ACT poprzez sieć partnerską. To standardowe testy dla uczniów szkół średnich w USA, które można uznać za odpowiednik polskiej matury.

Pracujący w Walmart studenci, którzy przystąpią do programu, będą mogli także korzystać z różnych rodzajów kursów, studiów licencjackich i magisterskich, takich jak technologia komputerowa, zarządzanie biznesem i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Obecnie Walmart zatrudnia ponad 1,5 mln pracowników w Stanach Zjednoczonych. 25 tys. z nich to właśnie uczniowie szkół średnich.

Kłopoty z kadrami pchają również największego detalistę świat do innych zmian. Sieć supermarketów chce zacząć wykorzystywać więcej robotów do takich czynności, jak sprzątanie czy sprawdzanie półek. Pracownicy będą mogli spędzać więcej czasu na sprzedaży i pomaganiu klientom.

Czytaj więcej: Walmart przyspiesza robotyzację

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bezpłatne przygotowanie do matury. Tak Walmart walczy o kadry

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA