PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Bez angielskiego ani rusz. To konieczność, jeśli chce się znaleźć dobrą pracę

  • Autor: jk
  • 24 wrz 2014 11:08

Wymóg znajomości języka angielskiego pojawia się w 44 proc. ogłoszeń o pracę. W jakich branżach osobom, które nie mówią po angielsku, najtrudniej będzie znaleźć posadę?

REKLAMA

Angielski w pracy najbardziej potrzeby jest specjalistom ds. IT. 74 proc. ofert skierowanych do ekspertów z obszaru rozwoju oprogramowania i 70 proc. ofert skierowanych do specjalistów z zakresu administracji zawiera wymóg znajomości tego języka.

Czytaj też: Polacy mówią po angielsku? Niezupełnie...

- Znajomość języka angielskiego zapewnia dostęp do wiedzy. Instrukcje, manuale, fora i blogi technologiczne – to narzędzia na co dzień potrzebne w pracy a najlepsze, najciekawsze i najbardziej aktualne zazwyczaj są właśnie w języku angielskim. Często też same systemy, czy to tworzone, czy utrzymywane są w języku angielskim. Od tego języka nie da się uciec w naszej branży – tłumaczy Maciej Chwiłoc, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj.

Czytaj też: Pracodawcy weryfikują znajomość języka obcego wśród kandydatów

Administracja biurowa i działy finansowe potrzebują poliglotów

Do pracy w administracji biurowej również konieczny jest angielski. 62 proc. ofert pracy zawiera wymóg znajomości tego języka. Co ciekawe, dwukrotnie częściej niż wśród wszystkich ogłoszeń wymaga się języka niemieckiego; ofert pracy do administracji biurowej ze znajomością tego języka jest 18 proc. Język francuski pojawia się w niemal co dziesiątej ofercie.

Podobną sytuację można zaobserwować w przypadku ofert dla ekonomistów i finansistów, co szósta z nich zawiera wymóg znajomości języka angielskiego, niemal co siódma języka niemieckiego, a co dziesiąta francuskiego.  Może to wynikać z faktu, że finansiści często znajdują zatrudnienie w outsourcingu.

- Umiejętność komunikowania się w co najmniej dwóch językach obcych jest szczególnie wymagana w sektorze centrów usług wspólnych, między innymi na stanowiskach finansowo-księgowych - tłumaczy Magdalena Zagrodnik – Team Leader SSC/BPO w firmie doradztwa personalnego People.

Czy można obejść się bez znajomości angielskiego?

Angielski jest też bardzo potrzeby w pracy w turystyce/hotelarstwie, marketingu, HR czy  inżynierii; ponad połowa ofert pracy z tych obszarów zawiera wymóg języka angielskiego. Analiza ofert pracy wskazuje, że znajomość tego najpopularniejszego języka obcego niemal zawsze pomaga w znalezieniu pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Bez angielskiego ani rusz. To konieczność, jeśli chce się znaleźć dobrą pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • stan 2014-09-24 14:10:43

    już wkrótce najbardziej pożądanym jezykiem - będzie rosyjski

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA