PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Będzie wymiana kadrowa w Ministerstwie Obrony? Beata Szydło tłumaczy

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że w tej chwili nie przewiduje wymiany kadry w żadnym z ministerstw.

  • Autor: PAP/AT
  • 23 mar 2017 9:57
Będzie wymiana kadrowa w Ministerstwie Obrony? Beata Szydło tłumaczy
Premier nie planuje odwołania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)
REKLAMA

• Premier Beata Szydło pytania, czy odwoła szefa MON Antoniego Macierewicza poinformowała, że w tej chwili nie przewiduje wymiany kadry jeżeli chodzi o jakikolwiek resort.

• Dopytywana o zatrudnienie w MON Bartłomieja Misiewicza zapewniła, że "sprawa jest zamknięta".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Odniosła się też do wymiany kadr w wojsku tłumaczą, że "nie jest to niczym nadzwyczajnym" i jest to "rzecz naturalna".

Beata Szydło była pytana w TVN24, czy to możliwe, że wkrótce złoży wniosek o odwołanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i już rozmawiała o tym, podczas ostatniego spotkania, z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Spotkałam się rzeczywiście z panem prezydentem. Mieliśmy bardzo długą rozmowę, przede wszystkim o sprawach europejskich, bo konsultowałam z nim treść deklaracji (...), jakie stanowisko powinniśmy przyjąć na szczycie w Rzymie" - odpowiedziała premier.

"Oczywiście, że rozmawiamy z prezydentem na tematy, które dotyczą również funkcjonowania rządu, państwa" - dodała. Podkreśliła, że "naturalną rzeczą" jest to, że prezydent interesuje się szczególnie Ministerstwem Obrony Narodowej i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, bo - jak uzasadniała premier - jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP.

Szydło przyznała, że wśród tematów poruszanych w rozmowie z prezydentem znalazły się listy, które Andrzej Duda wysłał do szefa MON. Wskazała, że rozmawiała o tym także z Antonim Macierewiczem.

"Jestem zwolennikiem rozmowy i uważam, że można pewne rzeczy wyjaśnić, można ze sobą porozmawiać i rozwiać wątpliwości. Ale jeżeli pan prezydent uznał, że dobrą formą jest list i w tej formie chce uzyskać informacje, to nie mogę komentować tej decyzji" - stwierdziła szefowa rządu.

Premier oceniła, że "uwagi" prezydenta to "po prostu chęć wyjaśnienia wątpliwości, które właśnie się pojawiły". Jej zdaniem dobrze, że na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie zwierzchnika sił zbrojnych z szefem resortu obrony narodowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Będzie wymiana kadrowa w Ministerstwie Obrony? Beata Szydło tłumaczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ahh 2017-03-23 12:05:37

    jedyny kompetentny minister w tym rządzie jest pod obszczałem rynsztokowego głównego nurtu. "prezydent się przebudził" jak mówią niektórzy z posłów opozycji. kolejny śpioch... i to najwyższym stanowisku! "służby" udowodniły, że mogą odwołać każdego z otoczenia Macierewicza, powoli ale mozolnie pracują nad odwołaniem jego... list prezydenta niestety wpisuje się w tą narrację... odwołanie Macierewicza będzie początkiem końca tego rządu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA