Będzie trudniej o pracę po studiach prawniczych i informatycznych

Błędne jest myślenie, że pracę znajdzie się po studiach, niezależnie od wybranego kierunku. Dotychczas o pracę nie musieli się martwić absolwenci prawa i informatyki. Eksperci twierdzą, że ulega to zmianie i będzie coraz ciężej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie trudniej o pracę po studiach prawniczych i informatycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 mar 2014 10:42


Uniwersytet Jagielloński przeprowadził badania, z których wynika że po studiach prawniczych pracy nie potrafi znaleźć zaledwie 6,5 proc. absolwentów. Podobnie jest z osobami kończącymi kierunek informatyczny - tutaj bez pracy jest 6,6 proc.

Problem w tym, że na studia prawnicze decyduje się coraz więcej młodych. W Warszawie pracuje ponad 3 tys. adwokatów i szkoli się ok. 2 tys. aplikantów. 12 lat temu było ich razem zaledwie 800 - informuje „Rzeczpospolita".

- Rosnąca konkurencja przekłada się na spadek wynagrodzeń prawników i zagrożenie zwolnieniami. Także ceny usług prawniczych na rynku spadają - komentuje dla „Rz" Agnieszka Czapska z firmy Hays.

- Obecnie kancelarie prawnicze chętnie zatrudniają wybitnych studentów prawa, aby na konkretnych zagadnieniach intensywnie uczyć ich zawodu, albo osoby z dużym doświadczeniem i gwarancją na poszerzenie portfela intratnych klientów - zauważa na łamach „Rz" Małgorzata Tylec-Gusakov z FIT Specialist Recruitment, specjalizująca się w rekrutacji prawników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.