Będzie praca w fabryce quadów w Opolu

350 osób ma zostać zatrudnionych w 2014 r. w firmie Polaris Polska w Opolu, która będzie produkować quady. Rekrutacja oficjalnie ruszyła w czwartek. Rocznie z taśm produkcyjnych fabryki w Opolu ma zjeżdżać 250 tys. pojazdów. Inwestycja jest warta 100 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie praca w fabryce quadów w Opolu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 wrz 2013 14:44


Jak podał na zorganizowanej w czwartek w opolskim ratuszu konferencji prasowej Krzysztof Adamus z agencji doradztwa personalnego Randstad prowadzącej dla Polaris Polska rekrutację, pierwsze osoby do produkcji mają być zatrudnione jeszcze w tym roku. Docelowo natomiast, w ciągu najbliższych 2-3 lat, pracę w opolskiej fabryce quadów znajdzie 500 osób.

Produkcja ma ruszyć w czerwcu przyszłego roku. Firma poszukuje m.in. pracowników produkcyjnych, monterów, spawaczy, lakierników, ale także menadżerów i inżynierów oraz techników utrzymania ruchu. Na większości ze stanowisk wymagane jest doświadczenie. Osoby rekrutowane na kierownicze stanowiska muszą też znać język angielski. Jak podała dyrektor ds. personalnych firmy Polaris Dagmara Mytkowska, wśród załogi ma być maksymalnie 10 obcokrajowców, których zadaniem w pierwszych dwóch-trzech latach działalności firmy w Opolu będzie m.in. transfer wiedzy i zaszczepianie kultury pracy obowiązującej w USA.

W pierwszym etapie praca odbywać się będzie w systemie jednozmianowym, od poniedziałku do piątku. Gdy fabryka uruchomi w pełni moce produkcyjne zakład będzie funkcjonować w systemie wielozmianowym. Pytany o możliwe zarobki Adamus powiedział, że polityka płac jest jeszcze kształtowana.

Swoją pomoc w rekrutacji - np. w postaci doszkalania fachowców czy dofinansowywania stanowisk pracy - zadeklarował też na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu Antoni Duda. Wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski dodał z kolei, że ma nadzieję, iż oferowane przez Polaris Polska stanowiska pracy przyczynią się np. do powrotów fachowców, którzy w ostatnich latach wyjeżdżali z Opolszczyzny do pracy za granicą.

Firma Polaris Polska należy do amerykańskiej grupy Polaris Industries, która powstała w 1954 r. w Minnesocie. Zaczynała od produkcji skuterów śnieżnych. Dzisiaj stanowią one 9 proc. wytwarzanych produktów, aż 70 proc. produkcji to quady. Roczna sprzedaż firmy w 2012 r. wyniosła 3,2 mld dolarów.

Polaris Polska to pierwsza europejska siedziba amerykańskiej firmy. Budowa w Opolu rozpoczęła się we wrześniu. Zakład powstaje przy ul. Wspólnej, na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja ma wartość 100 mln zł.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.