PARTNERZY PORTALU

PP Porty Lotnicze: Będzie praca dla niepełnosprawnych na lotniskach

  • Autor: PAP/AT
  • 20 kwi 2017 15:53

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zwiększy zatrudnienie osób niepełnosprawnych.

PP Porty Lotnicze: Będzie praca dla niepełnosprawnych na lotniskach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zawarło porozumienie z PFRON.

• Zakłada ono zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

• Ma też na celu poprawienie dostępności lotniska dla takich osób.

Wcześniej Fundusz podpisał podobne porozumienie m.in. z Pocztą Polską, Bankiem Pocztowym, SGH, Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych oraz TVP.

"Tu nie chodzi tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale także o tworzenie miejsc pracy, chodzi o dostosowanie lotniska, jako pracodawcy, do potrzeb takich osób" - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor PP "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski.

Jak zaznaczył, port stale poszerza udogodnienia skierowane do osób z niepełnosprawnościami i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. "Dążymy do wyeliminowania wszelkich niedogodności oraz stworzenia jak najlepszych warunków pracy w przyszłości" - mówił.

Czytaj też: Kontrolerzy ruchu lotniczego poszukiwani

Prezes PFRON Robert Kwiatkowski zwrócił uwagę, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych jest polską racją stanu. "Zatrudnienie w spółkach skarbu państwa, administracji rządowej, samorządowej to są bardzo ważne rzeczy. Musimy dać przykład, że można zatrudniać osoby niepełnosprawne, że można likwidować bariery i że można stworzyć świat, który jest uniwersalny. Świat przyjazny dla osób niepełnosprawnych jest przyjazny dla nas wszystkich: dla kobiet w ciąży, dla matek z dziećmi, dla osób starszych" - dodał.

Podczas spotkania na lotnisku zaprezentowano wystawę prac z ubiegłorocznej edycji konkursu "Szuka Osób Niepełnosprawnych". Dyrektor wydziału komunikacji społecznej PFRON Piotr Śliwowski podkreślił, że wystawa będzie gościła na lotnisku przez miesiąc. "To nie są reprodukcje, ani zdjęcia, ani wydruki. To oryginalne dzieła, sztuka stworzona przez osoby niepełnosprawne. Myślę, że zrobiliśmy mały krok, w tym kierunku, że sztuka osób niepełnosprawnych jest prezentowana tak, jak powinna. Ona nie jest na uboczu, gdzieś w małych salkach. Tutaj jesteśmy na międzynarodowym lotnisku, w centrum" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PP Porty Lotnicze: Będzie praca dla niepełnosprawnych na lotniskach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA