Będzie praca dla HR-owców w Gdańsku. Alexander Mann Solutions otwiera nowe centrum

Firma Alexander Mann Solutions, świadcząca usługi z zakresu outsourcingu procesów rekrutacyjnych, wybrała Gdańsk na lokalizacje swojego kolejnego globalnego centrum usług, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie około 300 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie praca dla HR-owców w Gdańsku. Alexander Mann Solutions otwiera nowe centrum

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 paź 2015 17:49


Decyzja firmy została podjęta po udanym zakończeniu pilotażowego projektu. W maju Alexander Mann Solutions otworzył w Gdańsku oddział regionalny wspierający firmę w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów. Sześć miesięcy działalności pokazało, że trójmiejski rynek pracy posiada potencjał umożliwiający firmie planowany rozwój i dostęp do wykwalifikowanej kadry.

W nowym centrum firma stworzy miejsca pracy dla osób, których pasją jest praca w szeroko pojętym obszarze HR: rekrutacji i zarządzaniu talentami oraz wsparciu administracyjnym. Alexander Mann Solutions oferuje stanowiska pracy z wykorzystaniem języków obcych, dające możliwość budowania relacji z najbardziej rozpoznawalnymi markami oraz kontakt z kandydatami na rynkach europejskich.

To kolejna lokalizacja w Polsce

Alexander Mann Solutions obecnie zatrudnia blisko 3 tys. osób na całym świecie. Siedzibą główną firmy jest Londyn, a jej sześć głównych centrów biznesowych zlokalizowanych jest w Bracknell, Krakowie, Manili, Cleveland, Belfaście oraz Shanghaju. Teraz do tej listy dołącza także Gdańsk.

Nowa siedziba w Gdańsku da możliwość zatrudnienia zarówno osobom z doświadczeniem w branży, jak i rozpoczynającym swoją karierę absolwentom wszystkich kierunków. W przypadku odpowiedniego klimatu inwestycyjnego gdański oddział planuje zatrudnienie około 100 osób do końca 2015 roku.

Inwestycja na Pomorzu

- Do tej pory lokalny sektor nowoczesnych usług biznesowych nie posiadał firmy, która działałaby na taką skalę w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych. Decyzja AMS o otwarciu w Gdańsku nowego centrum pokazuje jak wielu pracowników w regionie posiada kwalifikacje niezbędne w wymagających, ale jednocześnie bardzo atrakcyjnych projektach rekrutacyjnych prowadzonych dla klientów firmy na całym świecie - mówi Marcin Grzegory, menedżer projektu – sektor BPO/SSC w Invest in Pomerania.

Pomysł otwarcia oddziału w Gdańsku był od samego początku aktywnie wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania. Szczególną rolę w procesie decyzyjnym odegrały: Agencja Rozwoju Pomorza oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Projekt został zrealizowany we współpracy z CBRE - największą na świecie firmą doradczą w sektorze nieruchomości komercyjnych i nowych strategii miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.