Będzie nowy zarząd TVP? Ruszył konkurs

W TVP ogłoszono konkurs na trzech członków zarządu - w tym prezesa. Obecny szef telewizji, Juliusz Braun, już potwierdził swój start.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie nowy zarząd TVP? Ruszył konkurs

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 mar 2015 19:46


- Czteroletnia kadencja obecnego zarządu TVP ustawowo dobiega końca 8 maja, ale ostatecznie wygaśnie z chwilą zamknięcia walnego zgromadzenia zarządu, które nastąpi najpóźniej ostatniego dnia czerwca - przypomniał na poniedziałkowej konferencji prasowej obecny prezes TVP Juliusz Braun.

Czytaj też: Pracownicy TVP dostali nawet ponad 100 tys. zł na własną firmę

Dodał, że podstawą do zwołania WZ jest przyjęcie przez radę nadzorczą sprawozdania zarządu, co według niego nastąpi 27 kwietnia. Ostatnim etapem konkursu będą rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami - planowane na 25-26 maja 2015 r. (zgłoszenia można nadsyłać do 24 kwietnia).

Jak podała rada nadzorcza TVP, 27 kwietnia zgłoszenia kandydatów na członków nowego zarządu zostaną ocenione pod względem formalnym. Następnie RN wybierze, które zgłoszenia zostaną dopuszczone do kolejnego etapu - oceny merytorycznej.

Czytaj też: TVP zwalnia w białych rękawiczkach? Ewa Ger: Pracownicy zyskali rok pracy

Ostatnim etapem konkursu będą rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami - planowane na 25-26 maja 2015 r. Ich przedmiotem będzie sprawdzenie wiedzy m.in. w dziedzinie zarządzania, mediów elektronicznych, kultury współczesnej oraz doświadczenia zawodowego.

Braun powtórzył w poniedziałek (29 marca) swoją grudniową deklarację, że wystartuje w konkursie. Pytany o swoich ewentualnych kontrkandydatów odpowiedział: Nie spodziewam się zainteresowania konkursem menedżerów z najwyższej półki. Myślę, że konkurencyjność oferty finansowej telewizji publicznej jest dużo mniejsza (niż stacji komercyjnych - PAP).

Obecny zarząd Telewizji Polskiej w składzie: prezes Juliusz Braun oraz członkowie Bogusław Piwowar i Marian Zalewski - został wybrany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji 6 maja 2011 r., na wniosek rady nadzorczej TVP. Do czasu jego ukonstytuowania się, od 4 kwietnia 2011 r. spółką jednoosobowo zarządzał Braun jako p.o. prezesa TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.