Będą więcej zatrudniać czy zwalniać? Poznajcie plany pracodawców na następne trzy miesiące

Jakie są perspektywy zatrudnienia na najbliższe trzy miesiące? W jakich branżach zapotrzebowanie na pracowników będzie największe? W których regionach Polski perspektywy są najbardziej obiecujące? Wszystkiego dowiecie się z najnowszego raportu "Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia".

Autor: jm 11 mar 2014 9:09

REKLAMA

- Oznaki stopniowego ożywienia rynku pracy obserwujemy w badaniu ManpowerGroup już od kilku kwartałów, jednak tak dużego optymizmu wśród przedsiębiorców w Polsce, jaki obserwujemy już drugi raz z rzędu w kwartalnych prognozach, nie było od ponad dwóch lat - mówi Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce.

- To dosyć dobre wiadomości dla osób szukających pracy. Z naszych obserwacji wynika, że pracodawcy nauczeni doświadczeniem, że rynek pracy nieustannie się zmienia, coraz częściej wdrażają elastyczne formy zatrudnienia a także outsourcing procesów. Spodziewamy się wciąż dużego zapotrzebowania na specjalistów, którzy wpłyną na szybki rozwój firm a także, że optymizm do tworzenia nowych etatów będzie z kwartału na kwartał coraz większy - dodaje Iwona Janas.


Puls HR Puls HR

Będą więcej zatrudniać czy zwalniać? Poznajcie plany pracodawców na następne trzy miesiące


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.