Będą staże dla 300 studentów z Białegostoku

Blisko 300 studentów Uniwersytetu w Białymstoku będzie mogło dostać się na trzymiesięczny staż organizowany przez uczelnię; za pracę otrzymają też wynagrodzenie. Rekrutacja studentów potrwa do 5 czerwca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą staże dla 300 studentów z Białegostoku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 maj 2014 15:55


UwB bierze udział w programie resortu nauki "Czas na staż" finansowanym ze środków unijnych z programu Kapitał Ludzki. Uczelnia otrzymała na ten cel blisko 2,5 mln zł.

Na staż będą rekrutowani studenci ostatnich lat studiów stacjonarnych z dziewięciu kierunków: biologii, chemii, ekonomii, fizyki medycznej, informatyki, matematyki, ochrony środowiska, zarządzania, a także kierunku informatyka i ekonometria. W naborze będzie liczyła się przede wszystkim średnia ocen, a także działalność pozanaukowa jak np. angażowanie się w działalność społeczną.

Pierwsze staże mają ruszyć jeszcze w lipcu, a ostatnie zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Będą trwały trzy miesiące. Studenci za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie od uczelni w wysokości 1,8 tys. zł miesięcznie.

Obecnie uczelnia przyjmuje zgłoszenia od pracodawców, którzy chcieliby zorganizować staż dla studentów w swoich firmach. Jedna firma może zgłosić dowolną liczbę stanowisk. Koordynator projektu, dr hab. Robert Ciborowski powiedział, że liczy, iż będą to głównie pracodawcy z regionu. Dodał, że od lat uczelnia współpracuje w ramach innych projektów z kilkudziesięcioma przedsiębiorstwami z regionu. Ciborowski ma nadzieję, że zgłoszą się również do tego projektu.

Zdaniem koordynatora program "Czas na staż" to dobry pomysł, aby uczelnia i pracodawcy mogli się lepiej poznać.

"To okazja, aby dowiedzieć się, jakie są oczekiwania przedsiębiorców w stosunku do studentów, jakich umiejętności im brakuje. To też okazja do pokazania przyszłym absolwentom możliwości rozwoju i zatrudnienia" - mówił Ciborowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.