Będą nowe miejsca pracy w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

• Ośmiu nowych inwestorów otrzymało w pierwszym półroczu 2016 r. zezwolenia na działalność na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
• Zadeklarowali oni utworzenie 257 nowych miejsc pracy. Miedzy innymi w Radomiu, na Dolnym Śląsku i na Podlasiu.
• Spośród ośmiu inwestorów większość reprezentuje polski kapitał, dwóch natomiast jest zagranicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe miejsca pracy w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

9 lip 2016 9:22


Utworzenie 257 nowych miejsc pracy zadeklarowało ośmiu nowych inwestorów, którzy otrzymali w pierwszym półroczu 2016 r. zezwolenia na działalność na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sumie wartość tych inwestycji wyniesie 193 mln zł.

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą, Maciej Ślęzak powiedział, że część z zezwoleń to reinwestycje. Firmy te, dla których były to kolejne zezwolenia, zadeklarowały utrzymanie ponad 470 miejsc pracy.

Oceniając półrocze Ślęzak podkreślił, że osiem zezwoleń to "realizowanie planu".

- Na cały 2016 r. zakładaliśmy przyznanie 15 zezwoleń, jest więc dobrze i realizujemy plan. Już rozmawiamy z kolejnymi inwestorami, którzy chcą ulokować swoje fabryki u nas - dodał.

Spośród ośmiu tegorocznych inwestorów dwóch jest zagranicznych (z Hiszpanii i Dani), reszta to polski kapitał; po trzy firmy zainwestują w woj. mazowieckim i dolnośląskim, po jednej w podkarpackim i podlaskim. W sumie inwestorzy na realizacje swoich projektów wykorzystają 18 ha powierzchni SSE.

Wśród firm, które w tym roku otrzymały zezwolenie, jest m.in. Stalgast Logistic. Spółka na terenie radomskiej podstrefy TSSE zamierza wybudować magazyn i świadczyć usługi logistyczne. Również w tej podstrefie zainwestuje producent pasz - firma Tasomix Pasze. Zamierza ona wybudować zakład, w który produkowane będą pasze m.in. dla drobiu. Tegorocznym inwestorem tarnobrzeskiej strefy jest także białostocka firma Konekt. W podstrefie Łapy na Podlasiu spółka będzie wytwarzać m.in. gotowe systemy kominowe.

Trzech inwestorów w podstrefie Wrocław-Kobierzyce to Industrias Alegre Poland - producent plastikowych elementów do wnętrz pojazdów samochodowych, Firma Aluwind, która produkuje m.in. komponenty turbin wiatrowych oraz spółka Neodynamic - producent maszyn, która świadczy również usługi druku w technologii 3D.

Ślęzak powiedział również, że trwa odbiór hali wybudowanej w radomskiej podstrefie. W obiekcie swoją siedzibę mieć będzie Radomskie Centrum Innowacji i Technologii.

- Złożyliśmy do ministerstwa rozwoju wniosek o rozszerzenie naszej strefy o 127 ha. Liczymy, że do końca września zapadnie pozytywna decyzja rządu w tej sprawie - dodał.

Tarnobrzeska SSE powiększyć ma się o tereny m.in. w Przemyślu, Radomiu i Gorzycach.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 300 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1,7 tys. ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

proper 2016-09-02 11:27:07

JARTOM i hale magazynowe, zobaczcie ile ten agent ma wolnych hal w strefach. Wszędzie można dobrze zainwestować, ale SSE daje lepsze warunki i jednocześnie wymaga wyższego budżetu.