PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą nowe etaty w wojsku?

 • Autor: PAP/JS
 • 26 cze 2017 16:22

Zwiększenie maksymalnej liczebności wojska do 200 tys. żołnierzy, w tym 130 tys. zawodowych – to projekt, którym ma się we wtorek (27 czerwca) zająć Rada Ministrów.

Będą nowe etaty w wojsku?
Projekt zakłada, że maksymalna liczba etatów w Wojsku Polskim będzie wynosiła 200 tys. (fot. MON/twitter)
REKLAMA

Takie są założenia projektu nowelizacji ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu sił zbrojnych oraz prawa zamówień publicznych, opublikowane w kwietniu br.

Projekt zakłada, że maksymalna liczba etatów w Wojsku Polskim będzie wynosiła 200 tys., z czego nie więcej niż 130 tys. przewidziano na stanowiska dla żołnierzy zawodowych. Obecnie liczebność wojska jest określona na maksymalnie 150 tys. żołnierzy - w tym co najmniej połowa to stanowiska żołnierzy zawodowych, z czego maksymalnie jedną trzecią przewidziano dla oficerów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uzasadniając projekt MON uznało obecny limit za niewystarczający, jeśli uwzględnić formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), wzrost liczby stanowisk przeznaczonych dla żołnierzy zawodowych oraz rozbudowę jednostek we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.

W uzasadnieniu projektu MON powołało się na "Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" oraz ustalenia ostatnich dwóch szczytów NATO - w Newport i w Warszawie, argumentowało także, że modernizacja techniczna oraz zwiększenie liczebności sił zbrojnych wymagają przeznaczania na obronność co najmniej 2 proc. PKB, liczonego według metodologii NATO już od 2018 r. oraz stopniowego zwiększania tej wielkości w latach następnych.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Będą nowe etaty w wojsku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Grzegorz 2017-06-27 21:10:20

  A i jeszcze prawo użycia broni i wartownika

 • Grzegorz 2017-06-27 21:08:00

  O to chodzi,warta, dyżurny,poligony,rejony,24h w koszarach i co 2 tyg przepustką na 72h pozdrawiam Żagań las

 • Victoria 2017-06-27 19:01:17

  Jaka Armia, jakie Wojsko/papierowe wojsko, Nie służbą wojskowa, a praca. Koszary pilnowana przez emerytów tzw. firm ochroniarskich, żołnierze nie wiedzą co to jest służba wartownicza, idą do pracy,- godz. 15,00 koniec pracy,- i Armii nie ma. Parodia.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA