PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą miliony na naukę języka i aktywizację zawodową cudzoziemców w Łódzkiem

  • Autor: PAP/JP
  • 27 cze 2022 16:11

Ponad 2 mln zł z programu "Razem możemy więcej" trafi do woj. łódzkiego na kursy języka polskiego i aktywizację zawodową cudzoziemców, w tym mieszkających w regionie obywateli Ukrainy.

Będą miliony na naukę języka i aktywizację zawodową cudzoziemców w Łódzkiem
Ponad 2 mln zł z programu "Razem możemy więcej" trafi do woj. łódzkiego na kursy języka polskiego i aktywizację zawodową cudzoziemców (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • "Te działania przyczynią się, że do stabilizacji na rynku pracy" - zaznaczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
  • W poniedziałek umowę na realizację dwóch projektów wspierających pod kątem zawodowym przybyłych do Polski uchodźców wojennych z Ukrainy i cudzoziemców popisali w Łodzi szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.
  • Jak podkreślił podczas konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego, podpisana w poniedziałek umowa jest kolejnym krokiem na drodze pomocy tym, którzy przybyli do Polski, uciekając przed wojną na Ukrainie.

Pozyskane przez samorząd pieniądze pochodzą z ministerialnego programu "Razem możemy więcej", którego celem jest aktywizacja zawodowa, integracja i aktywność społeczna cudzoziemców, którzy legalnie przebywają w Polsce, a którzy spotykają się z trudnościami, m.in. ze znalezieniem zatrudnienia, barierą językową i integracyjną w społeczeństwie. Na takie wsparcie resort przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego, podpisana w poniedziałek umowa jest kolejnym krokiem na drodze pomocy tym, którzy przybyli do Polski, uciekając przed wojną na Ukrainie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Cieszymy się z każdym aktem, programem, w którym możemy tę pomoc rozszerzyć. Takim programem jest program +Razem możemy więcej+. To kolejny krok otoczenia opieką osób, które zostały z nami. To nauka języka polskiego oraz kwestia przygotowania zawodowego. Na program, które ogłosiło ministerstwo, odpowiedzieliśmy bardzo szybko" - przyznał Schreiber.

Minister Maląg poinformowała, że na realizację dwóch wybranych w konkursie projektów samorząd woj. łódzkiego otrzyma blisko 2,3 mln zł. Dotyczą one organizacji kursów języka polskiego (dofinansowane ok. 1,3 mln zł) i aktywizacji zawodowej cudzoziemców (ok. 1 mln zł).

"Działania te przyczynią się, że do stabilizacji na rynku pracy, który wymaga wsparcia, bo potrzebne są ręce do pracy. Dziękuję, że we współpracy rządu i samorządu możemy tworzyć bardzo ciekawe projekty, które służą przede wszystkim rozwojowi Polski. W ramach konkursu +Razem możemy więcej+ dofinansowanych zostało w sumie 115 projektów" - zaznaczyła mister rodziny i polityki społecznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą miliony na naukę języka i aktywizację zawodową cudzoziemców w Łódzkiem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA