PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Augustów: Grupa BAT zainwestowała 450 mln zł, powstało 500 nowych miejsc pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 4 gru 2017 16:21

500 nowych pracowników zatrudniła fabryka British American Tobacco w Augustowie (Podlaskie) po tym, jak zainwestowała w rozbudowę zakładu 450 mln zł. Teraz w fabryce pracuje ok. 1300 osób.

Augustów: Grupa BAT zainwestowała 450 mln zł, powstało 500 nowych miejsc pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Władze British American Tobacco uroczyście otworzyły nową część zakładu. Obok starej fabryki powstały cztery nowe hale produkcyjne. Powierzchnia zakładu zwiększyła się o ponad 8 tys. mkw., na której znajduje się 15 nowych linii produkcyjnych. Obecne możliwości produkcyjne zakładu to 50 mld papierosów rocznie, czyli o ok. 30 procent więcej niż dotychczas.

"Fabryka w Augustowie jest teraz numerem jeden na świecie pod względem kompleksowości produkcji. To fabryka nowoczesna, fabryka przyjazna środowisku. Cieszę się, że ma ona tak ważne znaczenie dla społeczności lokalnej" - powiedział dyrektor zakładu w Augustowie Volkan Oruk.

Prezes British American Tobacco Trading Dragos Constantinescu powiedział, że firma od początku swojej działalności realizuje w praktyce hasło "Augustów is the future". "Cały czas tworzymy nowe miejsca pracy, zwiększamy produkcję, aktywizujemy lokalne społeczności i tak nadal będzie" - powiedział Constantinescu. Dodał, że BAT ma w planach kolejne inwestycje i pracuje nad zwiększeniem zakupu tytoniu od polskich plantatorów.

"Takie inwestycje są potrzebne, bo tworzą miejsca pracy, tworzą produkt krajowy brutto. Poza miejscami pracy to szansa dla naszych plantatorów tytoniu" - powiedział podczas otwarcia nowych linii produkcyjnych minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister dodał, że w ostatnich latach produkcja tytoniu w Polsce spadła i jego zadaniem jest stworzyć odpowiednie warunki rozwoju produkcji polskiego tytoniu. Minister Jurgiel powiedział, że są prowadzone w tej sprawie rozmowy z władzami British American Tobacco.

Jurgiel powiedział, że ministerstwo wspólnie ze związkami zawodowymi działającymi na rynku tytoniu, z przetwórcami i firmami skupującymi tytoń przygotowuje plan operacyjny dla tej branży. "Chcemy przyjąć korzystne rozwiązania, żeby ten rynek dobrze funkcjonował w Polsce. I chcemy, żeby ta fabryka jak najwięcej korzystała z tytoniu produkowanego w Polsce" - powiedział szef resortu rolnictwa.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik powiedział, że otwarcie nowych hal ma duże znaczenie dla miasta i regionu. "Ta inwestycja stwarza nowe, lepsze warunki pracy. Cieszymy się, że fabryka się rozwija i na stałe wpisała się w gospodarkę Augustowa" - dodał burmistrz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Augustów: Grupa BAT zainwestowała 450 mln zł, powstało 500 nowych miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA